...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Medonet i Helfio ruszają z pierwszą aplikacją zdrowotną posiadającą certyfikat medyczny

Helfio to pierwsza w Polsce aplikacja zdrowotna z certyfikatem medycznym, stworzona przez serwis Medonet i Helfio. Aplikacja pomaga zadbać o zdrowie kompleksowo, ułatwiając użytkownikowi zidentyfikować potrzeby w zakresie indywidualnej, zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety, aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości i stanu zdrowia użytkownika, nawodnienia, snu i relaksu.

Helfio opiera się na analizie danych wprowadzonych w ramach krótkiej ankiety i podstawowych wynikach badań, wykonywanych w ramach badań profilaktycznych. Na podstawie wprowadzonych danych, użytkownik otrzymuje dostosowany do swoich potrzeb, spersonalizowany plan obejmujący dietę, treningi, sen, medytację, ćwiczenia oddechowe oraz nawodnienie. Helfio ma na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia, które doprowadzają do największej ilości zgonów w Polsce oraz ograniczenie występowania chorób metabolicznych, czyli m.in. cukrzycy i otyłości. 

– Ogromnie się cieszę, że rodzina usług Medonetu poszerza się o pierwszą w Polsce aplikację mobilną, która łączy w sobie zdrowie oraz styl. Oddajemy w ręce użytkowników narzędzie, które pozwoli im lepiej zadbać o swoje zdrowie w holistyczny sposób. To niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pacjentów i ich odpowiednio wczesnej, prozdrowotnej modyfikacji stylu życia 

– wyjaśnia Diana Żochowska, Head of Medonet.pl.

 

– Choroby układu krążenia stanowią poważny problem wśród naszego społeczeństwa, a śmiertelność związana z tymi schorzeniami od lat plasuje nas, Polaków, na jednym z pierwszych miejsc pod tym względem w Europie. Niestety mamy również świadomość, że wciąż aktualna pandemia koronawirusa może ten problem tylko potęgować ze względu na pogorszenie dostępności do systemu ochrony zdrowia. Dlatego wraz z grupą specjalistów z różnych dziedzin, stworzyliśmy aplikację, która w holistyczny sposób podchodzi do zdrowia człowieka, redukując ryzyko chorób serca, cukrzycy i otyłości. Jesteśmy szczęśliwi, że łącząc siły z Medonet.pl, będziemy mogli dotrzeć do większej grupy osób i wspólnie zatroszczyć się o zdrowie Polek i Polaków

– wyjaśnia Grzegorz Madajczyk, CEO & Co-Founder Helfio.

Aplikacja Helfio to kolejny etap budowania w ramach Medonetu, kompleksowej platformy e-zdrowia.

Medonet.pl jest największym serwisem poświęconym zdrowiu i stylowi życia w Polsce. Według danych Mediapanelu Gemius/PBI w październiku 2021 r. miał 11,2 mln RU. 

Link do aplikacji: https://www.helfio.com

Sebastian Nowak