...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Mercedes-AMG uczestnikiem Le Mans Virtual

mercedes le mans 24h

Motorsport Games pokazało listę uczestników 24-godzinnego wyścigu Le Mans Virtual. Zawody odbędą się w weekend 15-16 stycznia.

Le Mans Virtual to globalna, elitarna seria e-sportowa składająca się z 5 rund. Za organizację odpowiada Motorsport Games. Łączą najlepsze zespoły wyścigów wytrzymałościowych i symulacyjnych, aby rywalizować na jednym z najsłynniejszych torów na świecie. Międzynarodowi, licencjonowani przez FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) kierowcy połączyli siły z czołowymi drużynami e-sportowymi, aby zmierzyć się w turnieju o pulę nagród wynoszącą 250 000 dolarów, którą kulminacją będzie 24-godzinny wyścig Le Mans Virtual.

Cała lista uczestników została ujawniona dzisiaj, a znajdują się na nim mistrzowie F1, IdyCar, WEC, GT Racing, a także wiele znanych nazwisk ze świata simracingu. Podczas 24 godzin wyścigów wokół legendarnego francuskiego toru, zobaczymy wiele ekscytujących organizacji. Wśród nich można wymienić Rebellion GPX Esports, Rocket Simsport, Floyd ByKolles Burst. W serii zadebiutuje Mercedes-AMG Petronas Esports. Startować będą z ramienia Alpine Esports. Transmisja odbędzie się na żywo w telewizji za pośrednictwem specjalnego programu telewizyjnego, nadawanego z Paryża.

Zgłoszenia do 24-godzinnego Le Mans Virtual podzielone są na dwie kategorie samochodów: LMP i GTE. Chociaż wszystkie zespoły LMP będą używać modelu ORECA 07 LMP2, gama i różnorodność wprowadzonych samochodów GTE silnie odzwierciedla różnorodność i popularność prawdziwego dziedzictwa wirtualnego wyścigu. Oficjalny zespół FDA Esports Ferrari będzie konkurować z Ferrari 488 GTE, również używanym przez SIMMSA Esports, podczas gdy Porsche Esports Team prowadzi na czele z co najmniej 10 zgłoszeniami Porsche 911 RSR GTE. Obecny mistrz GTE, BMW Team Redline będzie jedną z pięciu organizacji korzystających z modelu BMW M8 GTE.

 

Adam Daniluk