...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Frytkowy kryzys McDonald’s w Japonii

frytki mcdonalds japonia

Złociste frytki z McDonald’s uważane są przez wielu za najlepsze na tle konkurencji. W Japonii jednak stają się coraz trudniejsze do kupienia.

2022 rok nie zaczął się jeszcze na dobre, a już słyszymy o kolejnych ograniczeniach dostępności surowców. W przypadku Japonii padło na ziemniaki, z których robione są frytki. Blisko 3 tysiące restauracji w najbliższych tygodniach zaoferuje jedynie małe paczki frytek. Po zaledwie tygodniowym powrocie do sprzedaży większe opakowania po raz kolejny zostaje wycofana z menu. Wcześniej ograniczenia sprzedaży miały miejsce między 24 a 31 Grudnia.

Wszystko przez problemy z dostawami surowca spowodowanymi przez pogodę. Odpowiedni gatunek ziemniaka trafia do kraju kwitnącej wiśni z Ameryki Północnej, w szczególności z Kanady. Ta od kilku tygodni walczy z powodziami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie transportu lądowego i portów. Również na morzu trwa sezon trudnych warunków pogodowych przez co, sieć zmuszona jest do ograniczeń.

Miejmy nadzieje, że problem zostanie rozwiązany szybko i pozostanie jedynie lokalną bolączką.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF