...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Metahero.io czyli Metaverse po Polsku

Everdome

Były właściciel jednej z największych polskich firm technologicznych wraz z zespołem ekspertów chce urzeczywistnić wizję wirtualnego świata. Jak to ma wyglądać?

Metaversehero.io chce wykorzystać nowoczesne technologie i pozwolić graczom stworzyć avatar na swoje podobieństwo. Twórcy chcą połączyć kryptowaluty, NFT, gaming oraz metaverse. Mimo iż duża część projektu wciąż jest owiana tajemnicą można połączyć już pewne skrawki informacji w większy obraz.

Pomysł dzieli się na dwie główne części Metahero oraz Everdome. Pierwszy pozwolić ma użytkownikom stworzenie własnego avatara 3D zabezpieczonego technologią NFT. W przyszłości będzie można skorzystać z niego między innymi w wirtualnym świecie Everdome. Oba projekty powiązane są wspólną kryptowalutą HERO. Wyobrazić więc można sobie, że twórcy chcą stworzyć Metaverse nazwany Everdome, w którym każdy będzie mógł wcielić się w siebie samego w wirtualnej przestrzeni. Metahero nie ma być ograniczony jednak tylko do samego świata twórców, ale wykorzystać go będzie można również do gamingu czy nawet wirtualnej mody.

Jeżeli już mowa o twórcach warto wskazać na osoby odpowiedzialne za projekt. Założycielem projektu jest Robert Gryn najmłodszy Polak, który trafił na listę najbogatszej setki Polaków oraz założyciel firmy informatycznej Codewise, którą sprzedał za blisko 40 milionów Euro. Postanowił on zebrać zespół osób z branży IT oraz przemysłu rozrywkowego, aby przyśpieszyć i ułatwić adaptację nowych technologiach, jakimi są kryptowaluty, oraz koncepcja metaverse.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF