...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie wszystkie wydarzenia odwołane. Mistrzostwa świata League of Legends odbędą się w Szanghaju

Riot Games ogłosiło, że Mistrzostwa Świata League of Legends 2020 (Worlds 2020) rozpoczną się 25 września, a cały turniej odbędzie się w Szanghaju. Turniej zakończy się 31 października.

Pierwotnie, podobnie jak w przypadku poprzednich Mistrzostw Świata, Riot Games planował, aby turniej odbywał się w kilku różnych miastach w Chinach. We współpracy z lokalnymi władzami, turniej został całkowicie przeniesiony do Szanghaju, co stanowi dodatkowy środek bezpieczeństwa ze względu na trwającą pandemię COVID-19. Mecz finałowy odbędzie się na nowo wybudowanym stadionie Pudong Soccer. Poprzednie spotkania finałowe były oglądane na żywo nawet przez kilkudziesięciotysięczną publiczność.

Zgodnie z komunikatem, jeśli pozwolą na to lokalne wytyczne, wydarzenie będzie miało widownię, a szczegóły dotyczące biletów i protokoły bezpieczeństwa zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Dodatkowo Riot Games dostosował swoje plany na kolejne dwa mistrzostwa świata. Wydarzenie w 2021 r. odbędzie się ponownie w Chinach, w sprawdzonej w poprzednich latach formule rozgrywania zawodów w kilku miastach. Ameryka Północna będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w 2022 r.

Mistrzostwa Świata League of Legends będą jednym z niewielu międzynarodowych wydarzeń w tegorocznym kalendarzu zawodów esportowych. The International w Dota 2 zdaje się być przesunięte na 2021 r., a status innej kluczowej imprezy – Counter-Strike: Global Offensive Major nadal jest nieznany, aktualnie trwające zawody odbywają się wyłącznie online.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF