...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Młodzi liderzy podejmują pierwszy ważny krok w zawodową przyszłość

Procter & Gamble

Jak sprawdzić wiedzę i umiejętności zdobyte na uczelni z prawdziwym biznesowym wyzwaniem, z jakim na co dzień mierzą się managerowie międzynarodowego koncernu? Jak stworzyć strategię biznesową dla marki, której obroty przekraczają miliard dolarów rocznie? To tylko niektóre zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy globalnego konkursu P&G CEO Challenge. Zwycięski zespół odbywających się w Warszawie centralno-europejskich eliminacji programu czeka kolejny etap rywalizacji – Europejskie Finały w Rzymie.

Konkurs, który poszerza możliwości zawodowe

Procter & Gamble, firma oferująca takie marki jak Pampers, Gillette czy head & houlders wyróżnia się podejściem do rozwijania, a także pozyskiwania talentów. Najlepszym i najbardziej utalentowanym absolwentom otwieramy szerokie możliwości rozwoju i kariery – mówi Geraldine Huse, Prezes P&G w Europie Centralnej. Według niej obecnie młodzi ludzie muszą mierzyć się ze znacznie większymi wyzwaniami, niż poprzednie pokolenia i aby poradzić sobie z nimi, nieodzowna będzie ciężka praca i ciągła nauka. – W stale zmieniającym się świecie, potrzeba uczenia się, zdobywania nowych doświadczeń i nowej wiedzy będzie towarzyszyć młodym ludziom cały czas. Nieustająca ciekawość, umysł otwarty na nowe doświadczenia i dążenie do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości oraz szybkie reagowanie na nią, to cechy które umożliwią im obiecujący rozwój zawodowy” Między innymi takie umiejętności mogli sprawdzić uczestnicy P&G CEO Challenge.

Młodzi liderzy w dobie czwartej rewolucji przemysłowej

Udział w konkursie, w którym zadanie jest oparte o markę jednego z największych graczy na rynku FMCG, to szansa dla studentów na rozwinięcie ich umiejętności i zdobycie doświadczenia, tak potrzebnego na drodze do kariery. Podczas tegorocznej edycji P&G CEO Challenge uczestnicy przygotowywali plan rozwoju dla
head & shoulders – jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych na świecie, uwzględniając takie obszary jak marketing, logistykę i finanse. Praca nad zadaniem konkursowym wymagała od nich wyjątkowej szybkości w wyszukiwaniu i analizie danych, uruchomienia kreatywnego myślenia i koncentracji przy opracowywaniu strategii działania. Dodatkowo musieli poradzić sobie z różnorodnością zespołu w jakim się znaleźli i kwestią pogodzenia różnych punktów widzenia, a także stresem wynikającym choćby z upływającego czasu.

W zwycięskim zespole centralno-europejskiego finału, w którym udział brali uczestnicy z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii znalazła się trójka polskich studentów, którzy już w kwietniu wezmą udział w kolejnym etapie rywalizacji w Rzymie. Zwycięzcy podkreślają, jak ważne jest łączenie kompetencji z zakresu różnych dziedzin, by osiągnąć najlepszy rezultat. – Z udziału w P&G CEO Challenge wyniosłem bardzo wiele cennych doświadczeń. Jednym z tych najcenniejszych była praca w zespole, w którym mieliśmy bardzo różne punkty widzenia. Zamiast forsowania własnych pomysłów wszyscy dążyliśmy do porozumienia, a rezultat przerósł nasze oczekiwania – mówi Robert Duczyński z polskiego, zwycięskiego teamu.

Rzym to ostatni etap europejski, którego zwycięzcy zmierzą się w ostatecznej rozgrywce podczas światowego finału w Panamie. Główną nagrodą będzie możliwość udziału w prestiżowej konferencji „P&G 2018 Signal” w Cincinnati, która skupia wybitnych managerów i liderów świata biznesu.

Drużyny podczas finałowych prezentacji

Więcej szczegółów dotyczących projektu P&G CEO CHALLENGE znajduje się na stronie www.pgceochallenge.eu

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF