...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Narodowa Drużyna Esportu wyłania reprezentację na V4 Future Sports Festival Budapest 2021 – Stadion Śląski w Chorzowie (8.10.2021)

V4 Future Sports Festival Budapest 2021

Narodowa Drużyna Esportu organizatorem turnieju CS:GO, który wyłoni polskiego reprezentanta na V4 Future Sports Festival z pulą nagród 300 000 euro! Puchar NDE odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Narodowa Drużyna Esportu (NDE) to projekt zainicjowany w kwietniu 2019 roku, jako jeden z pierwszych w Europie. Działania NDE koordynuje Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (Esports Association), organizacja non profit. Projekt dotychczas odpowiadał za rozwój sceny Tekken 7 i Pro Evolution Soccer. Dzięki niemu, zawodnicy mogą rywalizować w międzynarodowych turniejach m.in w Izraelu czy na Węgrzech i popularyzować esport mocniej niż kiedykolwiek związany ze sportem konwencjonalnym. Teraz korzyści z inicjatywy przypadły w udziale scenie Counter-Strike: Global Offensive – jednemu z najpopularniejszych tytułów esportowych na świecie.

Dzięki swoim aktywnym działaniom NDE uzyskało gwarantowane miejsce dla jednej polskiej drużyny na V4 Future Sports Festival. Turnieju, który odbędzie się w Budapeszcie 14-21 listopada. W puli turnieju jest 300 000 euro oraz szansa na rywalizację na jednej scenie z czołowymi światowymi drużynami CS:GO. NDE postanowiło przekazać slot w nietuzinkowy sposób, wybierając 4 najsilniejsze obecnie polskie drużyny i organizując dla nich turniej LAN o PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu. Poza samym miejscem w turnieju głównym drużyny powalczą ze sobą o pulę 40 000 pln. Całość odbędzie się na legendarnym Stadionie Śląskim przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości 8 października 2021 roku (https://efp-silesia.pl/).

Kto zmierzy się o Puchar Narodowej Drużyny Esportu? Organizatorzy już wkrótce będą ogłaszać drużyny na swoich oficjalnych kanałach:

www: https://polskiesport.pl/nde/
facebook: https://www.facebook.com/edruzynapolska
twitter: https://twitter.com/esport_polska

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie. Puchar NDE to nie tylko okazja do takiego turnieju, ale też i bilet na kolejne zawody, tym razem międzynarodowe. Jeszcze większą dumę czujemy z faktu, że o Puchar NDE zawodnicy powalczą na legendarnym Stadionie Śląskim, który po raz pierwszy będzie organizatorem wydarzenia esportowego. Być może na naszych oczach pisze się nowa historia obiektu, a Puchar NDE na stałe zagości do terminarza imprez esportowych.

Mateusz Pirecki, Wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych

Za pełną organizację wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych Esports Association. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na kanale:
https://www.twitch.tv/esports_assoc

Save the dates:


Źródło: Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF