...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Coca-Cola, Subway i Trident sponsorami esportowego reality show w Brazylii

reality show

Brazylijskie oddziały Webedia i Endemol Shine ogłosiły drugi sezon Ultimate Legends Training, reality show, którego celem jest odkrywanie nowych talentów esportowych w kraju. Program, który zostanie wyemitowany 14 października na Twitchu, YouTube i Facebooku, obejmuje sponsorów Coca-Coli, Subway i Trident. Wszystkie marki będą wyświetlane przez siedem odcinków programu. Do współpracy przy projekcie zaangażowały się również Logitech i marka akcesoriów Geonav.

Zarówno Coca-Cola, jak i Trident figurują jako „główni sponsorzy” programu, podczas gdy Subway uzyskał spersonalizowane warunki. Jest to pierwszy krok zarówno od Subway, jak i od Trident, do brazylijskiej sceny esportowej, chociaż na arenie międzynarodowej franczyza sklepów z kanapkami zawiązała współpracę z Guild Esports, należącą do Davida Beckhama marką esportową. Coca-Cola jest już zaangażowana w lokalną scenę esportową, miała bowiem okazję sponsorować drużyny esportowe takiej jak paiN Gaming w roku 2019 i 2020, oraz Team One w roku 2017. 

W swojej pierwszej edycji, w 2018 r., reality show ULT osiągnęło 2,4 miliona wyświetleń w pięciu odcinkach, co daje łącznie 627 tys. godzin oglądania, według danych Webedii.

Współpraca między Webedią i Endemol Shine Brasil została zamknięta w październiku 2020 r., ale produkcja programu została opóźniona do tego roku. Według Webedii nagrania będą realizowane przez cały wrzesień, a w projekcie weźmie udział około 100 profesjonalistów.

Szczegóły finansowe dotyczące sponsoringu nie zostały ujawnione.


Źródło: Napisano na podstawie https://www.sportsbusinessjournal.com/Esports/Sections/Marketing/2021/09/Ult-sponsors oraz doświadczeń BriefEsports

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF