...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

NetEase wchodzi na polski rynek i inwestuje miliony w nowe studio gier VR – Something Random

Nowe studio VR na mapie polskiego gamedev’u pozyskało kilka milionów dolarów na rozwój od światowego giganta – NetEase. Korzystając na doświadczeniu zdobywanym przy rozwoju gier z portfolio SUPERHOT, Something Random planuje umocnić pozycję Polski wśród liderów rozwoju rynku gier wirtualnej rzeczywistości. Pierwszy tytuł będzie dostępny już w 2023 roku.

Według danych The Business Research Company, rynek gier VR na koniec 2022 będzie wart ponad 12 mld dol. i będzie bardzo dynamicznie się rozwijał w najbliższych latach, osiągając wartość prawie 34 mld dol. już w 2026 roku. Ale świat gamingu VR to nie tylko same gry. Jak wynika z badań Newzoo, już połowa graczy przynajmniej raz wzięła udział w wydarzeniu w wirtualnej rzeczywistości, aby spotkać się z innymi osobami podzielającymi ich gamingowe pasje, a aż 80% graczy deklaruje, że weźmie udział w tego typu spotkaniu w najbliższej przyszłości. Zatem, to aktywna i zaangażowana społeczność, która jest otwarta na takie nowe trendy jak metaverse.

Polska może stać się jednym z ośrodków aktywnie rozwijających świat gamingu VR. Łódzkie studio SUPERHOT już teraz może się pochwalić sukcesami na tym polu. A w najbliższej przyszłości z dynamicznego wzrostu tego segmentu gamingowego skorzysta nowe studio na mapie polskiego gamedev’u – Something Random – także pochodzące z Miasta Włókniarzy.

Something Random to łódzkie studio gier VR, które zostało stworzone przez ludzi zbierających doświadczenie przy okazji rozwoju najsłynniejszej polskiej strzelanki VR. Założycielami Something Random są Cezary Skorupka, Jakub Witczak, Anna Żurawicz-Skorupka oraz Piotr Goguś. W potencjał założycieli oraz twórców gier VR uwierzył globalny gigant cyfrowej rozrywki – NetEase.

Świat gier VR ma przed sobą bardzo dynamiczną przyszłość i drzemie w nim ogromny potencjał. Wirtualna rzeczywistość to obszar, w którym mamy doświadczenie i globalny inwestor docenił nie tylko nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale przede wszystkim zainwestował w produkcje, nad którymi właśnie pracujemy.

Cezary Skorupka, prezes zarządu i założyciel studia Something Random

Łódzkie studio pozyskało w rundzie seed od branżowego inwestora kilka milionów dolarów na rozwój dwóch gier VR, w tym jednej z gatunku first-person shooter. Something Random planuje swoją pierwszą premierę już w 2023 roku.

Doświadczenie i kontakty NetEase będą dla nas bardzo cenne. Jest to poważny i wiarygodny partner, który pozwoli nam skalować nasz biznes – wyjaśnia Piotr Goguś, wiceprezes i dyrektor finansowy spółki.

Something Random aktywnie rozbudowuje zespół, a jego trzon stanowią doświadczeni twórcy, którzy wcześniej rozwijali gry z portfolio SUPERHOT.

Rekrutacja trwa – poszukujemy przede wszystkim dyrektora artystycznego i projektantów poziomów. Zależy nam na pozyskaniu nowych członków zespołu, nie tylko pracowników. Oferujemy coś więcej niż tylko atrakcyjne wynagrodzenie i ambitne projekty. Chcemy, aby ludzie czuli się współwłaścicielami studia. Dlatego oferujemy im opcje na akcje, aby mogli czerpać korzyści z tego, co tworzą.

Anna Żurawicz – Skorupka, head of people i założycielka studia

Nasz zespół pracuje ze sobą od lat, a teraz, dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy, będziemy mogli w pełni rozwijać to, co kochamy i co nas pasjonuje.

Jakub Witczak, wiceprezes i założyciel Something Random

Więcej informacji o Something Random oraz aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie somethingrandomgames.com.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF