...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Marta Życińska awansuje w globalnych strukturach Mastercard

Od 1 lipca 2022 r. Marta Życińska objęła stanowisko wiceprezeski ds. globalnego marketingu produktowego i B2B. W szczególności będzie odpowiadała za marketingobszaru współpracy Mastercard z fintechami, w tym programów Start Path, Engage i Fintech Express, a także usług przedpłaconych (Prepaid Management Service), który odnotowuje znaczące wzrosty w związku z ponownym rozkwitem turystyki na świecie.

 

Marta Życińska dołączyła do zespołu Mastercard 6 lat temu i kierowała działem marketingu w Mastercard Polska. Następnie, w 2018 roku awansowała na stanowisko wiceprezeski ds. marketingu i komunikacji na Europę Środkowo-Wschodnią w Mastercard Europe, odpowiadając za strategię marketingową oraz działania marketingowe i komunikacyjne na 20 rynkach.

„Branża technologii finansowych jest bardzo dynamiczna i rozrasta się w coraz szybszym tempie. Stale dostosowujemy się do strategicznych, technologicznych, a przede wszystkim rynkowych wyzwań. Fintech to najbardziej innowacyjny obszar w sektorze finansowym i niezmiernie się cieszę, że będę miała możliwość jeszcze aktywniej uczestniczyć w rozwoju tej części działalności Mastercard” – komentuje swoją nominację Marta Życińska.

Zanim podjęła pracę w Mastercard, Życińska pracowała jako dyrektorka biura marketingu w Grupie PZU, gdzie przeprowadziła rebranding i odpowiadała nie tylko za reklamę i media, ale również za wsparcie sprzedaży oraz digital marketing. Wcześniej związana była przez wiele lat z firmą telekomunikacyjną Orange, gdzie kierowała departamentem komunikacji B2C. Niejednokrotnie zasiadała w kapitule konkursu Effie, w tym Effie Europe i Effie Global. Jest także laureatką nagrody Osobowość Roku w konkursie Dyrektor Marketingu Roku, a jej kampanie wygrały liczne nagrody Effie, a także Golden Drum i Cannes Lions.

 

Marta Życińska jest absolwentką Brock University w Kanadzie na kierunku marketing, ma także dyplom MBA z Wyższej Szkoły Zarządzania i Oxford Brookes University. Poza pracą zawodową, Marta pasjonuje się językiem angielskim, co jest poparte dyplomem z filologii angielskiej, a także medycyną i narciarstwem. Karierę zawodową z sukcesem łączy z wychowywaniem trzech synów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF