...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Newzoo: Przychody z esportu nadal będą rosły w 2021 roku [RAPORT]

Esport

Firma analityczno-badawcza Newzoo zajmująca się analizą gier i esportu opublikowała raport "2021 Global Esports and Live-Streaming Market Report", z którego wynika, że oglądalność esportu i oglądalność transmisji na żywo nadal będzie rosła w 2021 roku.

Newzoo report wykres 1
Źródło: Newzoo

Pomimo trudnych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19, Newzoo prognozuje, że przewidywany wzrost widowni oraz ich zaangażowania spowoduje wzrost wydatków w esporcie . Globalne przychody z esportu mają osiągnąć prawie 1,1 mld USD do końca roku, co oznacza wzrost o 14,5% rok do roku w porównaniu do 947,1 mln USD w 2020 roku.

Newzoo report wykres 2
Źródło: Newzoo

Podczas gdy niektóre segmenty przychodów esportu ucierpiały z powodu pandemii, takie jak spadek przychodów ze sprzedaży biletów i towarów w związku z odwołaniem wydarzeń na żywo, inne segmenty radziły sobie dobrze. Newzoo szacuje, że ponad trzy czwarte całkowitych przychodów rynku esportu w 2021 r., czyli 833,6 mln USD, pochodziło będzie z praw medialnych i sponsoringu.

W swoim raporcie Newzoo wskazał przewidywany wzrost widowni esportowych i transmisji na żywo. Pomiary podczas lockdown’u wykazały wzrost oglądalności na wszystkich platformach. Przewiduje się, że  do końca 2021 roku, oglądalność transmisji na żywo osiągnie 728,8 milionów, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z liczbą widzów w 2020 roku.

Newzoo report wykres 3
Źródło: Newzoo

Tymczasem globalna publiczność esportowa wzrośnie do 474 milionów w 2021 r., Co oznacza wzrost o 8,7% rok do roku. Widzowie, którzy oglądają esport częściej niż raz w miesiącu, to około 234 miliony osób. W ciągu następnych czterech lat Newzoo przewiduje, że złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) wyniesie 7,7%, aby ostatecznie osiągnąć globalną widownię esportu wynoszącą 577,2 milionów do końca 2024 r.

Pełny raport zawiera realistyczne oszacowanie obecnych i przyszłych wyników obu rynków w zakresie liczby odbiorców, kluczowych trendów i franczyz – a także źródeł przychodów esportu. Przedstawiamy również wpływowe osoby w świecie esportu oraz oferujemy porady dotyczące esportu dla kluczowych interesariuszy, którzy chcą wejść do esportu lub wzmocnić swoją strategię.

Autorzy raportu – Newzoo

Skróconą wersję raportu można pobrać bezpłatnie, a pełny raport Newzoo jest dostępny za roczną opłatą w wysokości 7,5 tys. USD, w tym kwartalną aktualizację.


Źródło: Esportsobserver

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF