...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nintendo planuje miliardowe inwestycje

Universal Studios Japan

Nintendo ujawniło swoje plany finansowe na przyszłe lata. Mowa o inwestycji w projekty niekoniecznie związane z grami. Co zamierzają zrobić i jak duże pieniądze wydadzą?

Firma planuje wydać 450 mln na treści wideo, w tym filmy kinowe. Nintendo już rozpoczęło ekspansję na rynek filmowy. W 2022 do kin trafi film Super Mario Bros. Z kolei aż 2,7 miliarda dolarów zostanie zainwestowane w parki rozrywki i nowe sklepy Nintendo.

„Będziemy pracować nad tworzeniem zasobów oprogramowania w dziedzinach innych niż gry, będziemy również pracować nad opracowaniem nowych treści wideo, nawiązując do filmu Super Mario” – Suntaro Furukawa, prezes Nintendo

Nintendo ujawniło część planów. W roku 2022 otwarcie będzie miało nowe Nintendo Store w Osace. Już teraz w Universal Studios Holywood powstaje strefa tematyczna Nintendo. Taki segment istnieje już w Universal Studios Japan, które do 2024 zostanie wzbogacone o dodatkowe motywy związane z grą Donkey Kong.

Adam Daniluk