...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

W gry na Netflixie gra ledwo 1% subskrybentów

Pewnie niewielu o tym pamięta, a niektórzy pewnie nawet o tym nie słyszeli, ale Netflix od jakiegoś czasu oferuje za pomocą swojego portalu streamingowego ogranie kilku ciekawych tytułów. Opcja ta jednak nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Dane sporządzone przez CNBC (grupa Apptopia) informują, że wśród 220 milionów subskrybentów Netflixa, z sekcji gier korzysta ledwie 1,5 miliona dziennie na całym świecie. Apptopia informuje w sumie o pobraniu gier ledwie 23 miliona razy, od momentu pojawienia się ich na platformie. Jednak dane dotyczące pobrań różnią się znacznie w zależności od tego, jaka baza danych je przedstawia. O ile Apptopia ukazuje, że w styczniu gry z Netflix Games zostały pobrane 8 milionów razy, o tyle firma analityczna Sensor Tower pokazuje wynik wynoszący 13 milionów.

Biblioteka gier Netflixa oferuje nieco ponad tuzin gier. Znajdą się w nich m.in. spin-off gry League of Legends — Hextech Mayhem, kosmiczna strategia Into the Breach, Asphalt Extreme, a także  gry oparte na licencjach popularnych seriali, czy też małe tytuły mobilne. Sama firma ogłosiła, że chce, aby lista gier poszerzyła się do ok. 50 grywalnych pozycji.

Gry można pobierać na komputerach osobistych oraz telefonach z systemem Android i IOS.

 

Adam Daniluk