...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowa platforma do umawiania badań obrazowych online od ZnanyLekarz

umawianie badania diagnostycznego ZnanyLekarz

Należący do Grupy DocPlanner, serwis ZnanyLekarz, powiększa portfolio swoich produktów. Obok platformy do rezerwacji wizyt lekarskich i specjalistycznych online, uruchamia serwis do rezerwacji badań z zakresu diagnostyki obrazowej - badania.znanylekarz.pl. Platforma powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy zgłaszają trudności w realizacji tego typu świadczeń i ma być wsparciem w szerszym i szybszym procesie profilaktyki i leczenia. Mariusz Gralewski, CEO DocPlanner, grupy do której należy ZnanyLekarz.pl, został wyróżniony w 4. i w 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Czas oczekiwania na badania obrazowe różni się w zależności od miasta czy regionu. Według niektórych źródeł na rezonans magnetyczny (średnia krajowa) trzeba czekać 63 dni, 23 – na tomografię komputerową, a na badanie PET – 26 dni. Czy mamy na to czas? Niestety niejednokrotnie nie mamy wyjścia. Coraz częściej jednak, podobnie jak z wizytą do lekarza, nie chcemy czekać, stawiamy na profilaktykę, szybsze badania i – konsultację z lekarzem. Teraz z pomocą przychodzi ZnanyLekarz, dając pacjentom możliwość umówienia się online również na badania obrazowe.

Potrzeby pacjentów i placówek w zakresie diagnostyki obrazowej są nieco inne niż w przypadku wizyt umawianych do lekarzy i specjalistów za pośrednictwem portalu ZnanyLekarz. Dzięki współpracy z centrami diagnostycznymi, a przede wszystkim z Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie, udało nam się jednak opracować rozwiązanie, które pomaga zarówno pacjentowi jak i lekarzowi (placówce) w sprawnym umówieniu badania oraz w jego wykonaniu.

Karol Traczykowski, Head of New Ventures w ZnanyLekarz

Jak wynika z danych platformy, pacjenci najczęściej umawiają się na badania rezonansu magnetycznego, w tym najpopularniejszy to – kręgosłupa lędźwiowego, głowy i stawu kolanowego. Duża grupa użytkowników, bo prawie połowa, dokonuje rezerwacji poza godzinami pracy placówki, tj. w godzinach 17.00 – 9.00 lub w weekendy. Widać również wzrost zainteresowania ofertą platformy przez pacjentów, z miesiąca na miesiąc rośnie on o kilkadziesiąt procent.

Chcemy, żeby pacjent, który, np. w weekend szuka informacji, gdzie i jak najszybciej zrobić konkretne badanie, mógł – bez potrzeby telefonicznej rejestracji – umówić się już na poniedziałek, w odpowiadających mu godzinach i w placówce, którą wybrał na podstawie ceny, lokalizacji, opinii pacjentów, ale także – informacji od lekarza.

Karol Traczykowski

Za pośrednictwem platformy badania.znanylekarz.pl pacjenci mogą umówić się na tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, badania USG czy RTG. Trzeba pamiętać o skierowaniu w przypadku TK i RTG. Placówki medyczne, oferujące rezerwację usługi online, zlokalizowane są obecnie już w 12 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Lublinie i Toruniu. W pozostałych, np. Rzeszowie można sprawdzić i porównać ceny, lokalizację lub znaleźć kontakt. Docelowo, w związku z dużym zapotrzebowaniem, usługa będzie wdrażana w kolejnych miastach i placówkach oferujących zakres badań obrazowych. Z kolei placówki, które nie posiadają własnego systemu do rezerwacji online, mogą współpracować z nową platformą i kierować tam swoich pacjentów, w ten sposób lepiej odpowiadać na ich potrzeby (rezerwacja badań w nocy czy weekendy).

Niejednokrotnie proces badań jest stresujący dla pacjentów, dlatego w serwisie znajdują się również informacje, jak się przygotować, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz inne przydatne wskazówki, np. badania.znanylekarz.pl/informacje/rezonans-magnetyczny.


Źródło: informacja prasowa ZnanyLekarz

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF