...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowa technologia soczewek dla dzieci

Soczewka Hoya

Efekt współpracy ekspertów z uniwersytetu z Hong Kongu oraz firmy HOYA ma szansę być przełomowy w walce z progresją krótkowzroczności u dzieci

Dzieci i młodzież szczególnie na początku występowania wady wzroku są zdecydowanie bardziej podatne na jej pogłębienie. Obecnie w celu spowolnienia postępowania wady stosuje się zakraplanie oczu nisko stężeniową atropiną lub przy wykorzystaniu ortokeratologicznych soczewek kontaktowych noszonych w nocy.

Technologia opracowana przez Azjatycką współpracę według badań ma pomóc spowolnić postępowanie wady o nawet 60%. Soczewki D.I.M.S (Defocus Incorporated Multiple Segments) mają ograniczać stymulacje gałki ocznej, dzięki czemu hamowany jest nadmierny wzrost, który odpowiada za postęp krótkowzroczności.

Rozwój tego typu technologii jest coraz istotniejszy z racji coraz częstych problemów ze wzrokiem u młodzieży. Jednym z czynników jest coraz dłuższy czas spędzany przed ekranami urządzeń. Mimo iż same monitory nie powodują problemów ze wzrokiem. To nieodpowiednie dbanie o oczy oraz brak ich treningu w połączeniu z długotrwałym wpatrywaniem się w pobliski obraz prowadzić mogą do tego, że coraz większa część społeczeństwa musi korzystać z okularów korekcyjnych.
Mając w perspektywie kolejne skoki technologiczne i wizje funkcjonowania w Metaverse warto skupić się również na ochronie oczu, nie tylko u najmłodszych.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF