Nowa wersja KAIROS od Panasonic

Nowa wersja oprogramowania 1.8 dla platformy do produkcji wideo na żywo firmy Panasonic: rozszerzona obsługa wyższych rozdzielczości opartych na protokole IP i zwiększona elastyczność podczas wydarzeń na dużą skalę
Panasonic Connect Europe wprowadził dziś na rynek najnowsze oprogramowanie dla swojej najnowocześniejszej platformy do produkcji wideo na żywo KAIROS, poprawiając wydajność i jakość produkcji wideo na dużą skalę. Wersja oprogramowania 1.8 oferuje funkcję Multiple Core Control, integrację z platformami graficznymi na żywo oraz obsługę większej liczby i różnorodności wysokich rozdzielczości opartych na protokole IP.
Poprawa wydajności produkcji na dużą skalę
Tam, gdzie wcześniej do obsługi wielu komputerów mainframe KAIROS Core potrzebne były liczne panele sterowania, funkcja Multiple Core Control pozwala na zarządzanie dwoma komputerami mainframe KAIROS za pomocą jednego panelu.
Pozwala to na obsługę większej liczby źródeł wideo, co zwiększa wydajność, zwłaszcza podczas dużych wydarzeń.
Wersja 1.8 rozszerza również przetwarzanie wewnętrzne do 4:4:4 16-bitowego i wyjściowego do 4:4:4 12-bitowego. Obsługuje również coraz bardziej zróżnicowaną gamę wejść i wyjść ST 2110 opartych na protokole IP o wyższej rozdzielczości, takich jak 16:9, 16:10, 5:4 i DCI (2K/4K). Mogą one z łatwością pomieścić ujęcia o dowolnej wielkości, zwłaszcza podczas pracy z dużymi wyświetlaczami, takimi jak ściany LED.
Ściślejsza integracja z partnerami KAIROS
Wersja 1.8 zawiera wsparcie dla HTML5, dzięki czemu grafika wygenerowana przez partnerów KAIROS Alliance może być wprowadzana bezpośrednio na platformę KAIROS. Ułatwia to korzystanie z grafik, takich jak wyniki, statusy i tickery z KAIROS Painter, ponieważ nie ma potrzeby konwertowania plików przed zaimportowaniem ich na platformę.
Wersja 1.8 zapewnia również zwiększoną kompatybilność z innymi produktami partnerskimi KAIROS Alliance, takimi jak sterowana dźwiękiem tablica Wave Board firmy SKAARHOJ, Quick Shot Pro i Quick Shot oraz tryb Raw Panel.
Wprowadziliśmy wersję 1.8, aby mieć pewność, że nasza platforma do produkcji wideo KAIROS pozostanie łatwa w użyciu, a jednocześnie zapewni niezbędną swobodę producentom, którzy stale wymagają wysokiej jakości, bogatej produkcji wideo w wielu lokalizacjach, powiedział Andre Meterian, Director of Professional Video Systems for Panasonic Connect Europe. Będziemy nadal modernizować KAIROS, aby sprostać potrzebom branży, takim jak produkcje wideo, które wykorzystują szeroką gamę sprzętu, a także nadawcy wydarzeń na żywo, które potrzebują elastycznie dostosowywać się do dużych i małych ujęć podczas korzystania z monitorów LED, dodał Meterian.
Zwiększona elastyczność w nowym oprogramowaniu układowym
Firma Panasonic ogłosiła także nową wersję 3.0 swojego oprogramowania układowego dla kompaktowego miksera AV-HSW10 na żywo, która po raz pierwszy zawiera tryb[1] NDI®* High Bandwidth. Podwajając istniejącą pojemność wejściową, NDI® High Bandwidth upraszcza obsługę systemów skoncentrowanych na NDI® po podłączeniu do kamer PTZ Panasonic i innych kompatybilnych urządzeń.
Panasonic wprowadza również oprogramowanie układowe w wersji 1.7 dla swojego miksera AV-UHS500 na żywo. Zwiększa to funkcjonalność i użyteczność, zwłaszcza w przypadku integracji kamer PTZ firmy Panasonic z innymi produktami firmy Panasonic. Obie aktualizacje oprogramowania układowego, dostępne w pierwszym kwartale 2025 r., umożliwią mikserom Panasonic oferowanie większej elastyczności w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkcję i dystrybucję wideo w środowiskach rozrywki na żywo, seminariach, wydarzeniach i nie tylko.
Odwiedzający stoisko Panasonic Connect Europe (hala 3, stoisko 3J500) na targach ISE 2025 będą mogli na żywo zobaczyć prezentację oprogramowania Panasonic KAIROS w wersji 1.8.
Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji oprogramowania sprzętowego, odwiedź poniższe linki:
Aby pobrać nowe oprogramowanie, kliknij tutaj.
*NDI® to technologia łączności wideo, zarejestrowana jako znak towarowy firmy Vizrt NDI AB w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
[1]Oprogramowanie układowe dla każdego trybu musi zostać wybrane i ponownie zapisane za pomocą pamięci USB. Przełączenie z trybu Normal na NDI HB będzie wymagało każdorazowego nadpisania oprogramowania układowego i ponownego uruchomienia urządzenia.
oLIVE media to butikowa agencja digital, social media i public relations, która powstała z zamiłowania do sztuki komunikowania i rozwijających się nowych mediów. Nad strategiami pracujemy holistycznie. Firma to dla nas nie tylko jej historia, wartości, produkty i usługi czy wizja rozwoju. To przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Tylko kompleksowe prowadzenie działań w tych obszarach, pozwala na strategiczne komunikowanie oraz realizację celów wizerunkowych i biznesowych firmy.