...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowy konkurent dla FIFA

UFL

UFL to projekt, który ma zawojować rynek gier piłkarskich. Za produkcje odpowiedzialne jest studio Strikerz Inc.

Na rynku gier piłkarskich obecnie panuje dosyć duża rewolucja, a sytuacja z każdym miesiącem ulega zmianie. W tym roku Konami zmieniło taktykę wydawania swojej gry piłkarskiej. W związku z tym PES przekształcił się w nową grę, która nie będzie wydawana co rok. Jednak eFootball PES  ma bardzo słabe recenzje i został okrzyknięty jednym z większych zawodów minionego roku. Na drugim biegunie znajduje się FIFA, która mimo, że notuje rekordy sprzedażowe, a oceny są dobre jak nigdy, to i tak mają ogromne problemy z licencjami. Czy popularna seria będzie musiała tylko odstąpić od nazwy, czy produkcją zajmie się całkowicie nowa firma powołana przez organ FIFY, tego dowiemy się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

W równoległym czasie powstaje zupełnie nowa produkcja piłkarska. I radzi sobie całkiem nieźle. UFL zyskało kilku ciekawych ambasadorów. Wśród nich są m.in.: Roberto Firmino, Oleksandr Zinchenko czy ogłoszony niedawno Romelu Lukaku. Wszyscy trzej panowie są piłkarzami Premier League (angielska ekstraklasa). Z tytułem podjęły współprace także kluby West Ham United (Premier League) i Szachtar Donieck (liga ukraińska).

Według zapowiedzi gra będzie funkcjonowała na silniku Unreal Enginge. Tytuł dostępny będzie w pełni za darmo, co na pewno przyciągnie wielu chętnych. Pierwsze filmiki z rozgrywki zobaczymy już 27 stycznia.  Za tytuł odpowiada nieznane studio Strikerz Inc., które w swoim portfolio nie ma jeszcze żadnej innej gry.

Adam Daniluk