...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Okazje warte milion(y)

Ile razy zdarzyło Ci się z żalem odrzucić atrakcyjną promocję, bo była to „oferta dla dwojga”, albo należało „podzielić się nią z przyjaciółmi”? Marcinowi i Adrianowi, dwóm studentom z Gniezna także przytrafiło się to nie raz i dlatego założyli serwis NaSpółę.pl. Młody, funkcjonujący od kilku miesięcy startup docenili inwestorzy, zasilając go okrągłym milionem złotych.

NaSpółę powstał w lipcu zeszłego​ roku. ​Pomysł, jak zwykle, wziął się z potrzeby – przyszli twórcy startupu z branży sharing​ economy chcieli definitywnie uwolnić się od sytuacji, w których firmy, oferujące atrakcyjne propozycje zakupu produktów, czy usług, uzależniają sprzedaż od napędzania im kolejnych klientów. Darmowy serwis NaSpółę.pl pozwala niedogodność tę ominąć. Użytkownicy mogą za jego pośrednictwem swobodnie korzystać z rozmaitych „warunkujących” promocji. Wystarczy stworzyć ogłoszenie, dodać krótki opis, zdjęcie i – gotowe. Pośród członków wirtualnej społeczności z pewnością znajdzie się ktoś, kto zechce skorzystać z nami z promocji „dwa w cenie jednego”, ale także współlokator dwuosobowego mieszkania na wynajem, czy nawet czwarty do ekipy uciekającej z escape room’u!

Prosty, a zarazem bardzo dobry pomysł doceniają zarówno użytkownicy serwisu, jak i obserwatorzy rynku – startup wyceniono na 4 300 000 zł. Ogromny potencjał projektu – wszak każdy z nas chce oszczędzać na zakupach! – dostrzegli inwestorzy. Dwie instytucje: skupiony na aplikacjach mobilnych company builder ​punk team ​oraz RACCOON.VENTURES​ – fundusz inwestycyjny założony przez Waldemara Ariela Galę, twórcę sukcesu DESK.WORKS, wspólnie zasiliły projekt NaSpółę kwotą miliona złotych.

„Cieszymy się niezmiernie, że udało nam się uzyskać dodatkowe fundusze w tej rundzie finansowania. Jesteśmy pewni, że nie zawiedziemy inwestorów, a rosnącej społeczności obiecujemy stale doskonalić produkt” – mówi Marcin Skrzypiński, współzałożyciel NaSpółę.

„Naszymi głównymi celami są rozwój i dotarcie do nowych klientów. W ostatnim czasie udało nam się nawiązać współpracę z EMPIK School oraz urozmaicić ofertę. Uzyskane fundusze przeznaczymy na działania marketingowe i dalszą rozbudowę platformy. Mamy wiele pomysłów, które chcemy wprowadzić w życie.” – dodaje Adrian Goliński, drugi z pomysłodawców startupu.

Przed serwisem NaSpółę faktycznie rysują się spore możliwości rozwoju. Najbliższe miesiące Marcina i Adriana upłyną pod znakiem nawiązywania strategicznych partnerstw i równolegle wprowadzania nowych urozmaiceń dla użytkowników. Założyciele są pewni, że ich projekt zdobędzie też kolejne źródła finansowania i już dziś kreślą plany zagospodarowania przyszłych funduszy.

Sukcesy takich gigantów, jak Uber, czy Airbnb wskazują, że ekonomia współdzielenia ma szanse przekształcić się z trendu w jeden z filarów gospodarki XXI wieku. Dobrze przemyślanym, prostym i zrozumiałym projektom wróżyć można w związku z tym wielką przyszłość. Czy stanie się ona udziałem serwisu NaSpółę.pl? Życzymy mu tego! Wszak dzięki niemu mamy szansę sporo zaoszczędzić!

 

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku serwisu: www.facebook.com/naspole

::

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF