...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Oto nowy GeForce RTX 2060 z 12 GB RAM

Zielony dystrybutor kart graficznych wypuszcza odświeżony model z serii RTX. Co wiadomo na temat nowej karty graficznej.

Jeden z przodujących producentów kart graficznych na świecie — Nvidia zapowiedziała w lutym ubiegłego roku, iż zamierzają odświeżyć serię kart RTX, które zostaną udoskonalone o nowe elementy.

Zieloni zamierzają wprowadzić na rynek odświeżoną wersję karty graficznej GeForce RTX 2060, która zostanie wyposażona w 12GB RAM. Warto podkreślić, że poprzednia wersja sześćdziesiątki z 2019 roku posiadała tylko 8GB pamięci.

Jeśli chodzi o specyfikację nowego podzespołu, to możemy liczyć na zaskakujący skok technologiczny. Produkt bazuje na GeForce RTX 2060 w wersji SUPER i posiada 2176 rdzeni CUDA, 136 jednostek teksturujących, 64 jednostki rasteryzujące, 34 rdzenie RT oraz 272 rdzeni Tensor.

Nowa wersja sprzętu otrzyma również nowy bazowy zegar rdzenia graficznego, który znacząco różni się o swojej poprzedników. Odświeżona wersja posiada wariant 1470 MHz (wcześniej 1365 MHz). Kosztem mocniejszej jednostki spadło natomiast taktowanie w technologii GPU Boost 3.0 z 1690 MHz na 1650 MHz. Najważniejszym elementem podzespołu jest oczywiście jego magistrala. Producenci użyli standardowej linii 192-bitowej, którą możemy znaleźć w starszym RTX 2060 z 6 GB pamięcią RAM.

Obecnie nie ujawniono informacji na temat dokładnej ceny odświeżonej karty. Jednakże podczas rozmowy z serwisem The Verge przedstawiciel NVIDIA wspomniał, że nową jednostkę graficzną możemy traktować jako produkt premium. Sięgając po niego, musimy przygotować się na spory wydatek.

Producent podkreślił także, że nowy GeForce RTX 2060 będzie można nabyć w odsłonie referencyjnej, określony mianem edycji: Founders Edition.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF