...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ćwierć miliarda dolarów na autonomiczne rozwiązania transportu

RR.AI

Robotic Research dzięki ogromnemu finansowaniu będzie dalej rozwijać technologię autonomicznej jazdy.

RR.AI jako oddział Robotic Research od lat zajmuje się rozwojem technologii pozwalającej na autonomiczny transport dóbr i ludzi. Ich rozwiązania obejmują samochody ciężarowe, autobusy i pojazdy logistyczne. Wśród dotychczas zaprezentowanych przez firmę rozwiązań znajduje się między innymi system AutoDrive. Pozwala on na autonomiczną jazdę pojazdów ciężkich zarówno po drogach, jak i placach i magazynach.

Inwestorzy wierzą w rentowność rozwiązań dzięki zdecydowanie łatwiejszemu procesowi komercjalizacji rozwiązań niż ma to miejsce w przypadku transportu osobowego.
Dzięki zastosowaniu technologii 360° oraz lidarów systemy firmy nie wymagają połączenia GPS, oraz radzą sobie w terenach nieoznakowanych takich jak place budowy.

„Naszym zdaniem technologia pojazdów autonomicznych ma potencjał, aby zmienić sposób przemieszczania się towarów i ludzi.”

„Robotic Research może pochwalić się osiągnięciami w działalności w sektorze komercyjnym oraz budową wyróżniających się rozwiązań autonomicznych poprzez zorientowanie się na konkretne, generujące przychody możliwości. Z przyjemnością zostaniemy partnerem finansowym i zapewnimy zasoby niezbędne do przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań Robotic Research”

Akshay Naheta, starszy wiceprezes SoftBank Group Corp

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF