...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pekao Leasing wspiera 15 letniego developera gry Esports Empire

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności. Jedną z takich osób jest piętnastoletni Bartosz Lenk, młody twórca gier dla młodzieży.

Inwestycja w talent wymaga nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Nie zawsze młodych i ambitnych ludzi stać na najlepsze i jednocześnie najdroższe sprzęty oraz oprogramowanie. Dlatego tak istotne jest, aby wspierać młodych i zdolnych w ich działaniu.

Jedną z takich osób jest Bartosz Lenk – piętnastolatek, uczeń pierwszej klasy technikum w Łukowie (woj. lubelskie). Wydana w 2019 roku gra jest już jego czwartym tytułem przeznaczonym dla młodzieży. Nastolatek trafił w niezagospodarowaną lukę i stworzył pierwszą tego rodzaju produkcje na świecie.

Esport Empire to gra, w której wcielamy się we właściciela drużyny esportowej. Poprzez rozwijanie swoich umiejętności, zdobywamy pieniądze, które pozwalają na tworzenie coraz to lepszych zespołów. To świetny przykład gry ekonomicznej osadzonej w świecie Roblox, w którą od czasu premiery zagralo już ponad 1,7 miliona osób. Świetny wynik, biorąc pod uwagę wiek twórcy.

Esports Empire

Pekao Leasing zauważyło u Bartosza potencjał i postanowiło wesprzeć chłopca w rozszerzaniu pasji. Młody programista otrzymał zestaw kursów, szkoleń oraz profesjonalną kamerkę internetową, które pomogą mu w rozwijaniu umiejętności programowania, niezbędnych dla każdego twórcy gier komputerowych. Wszystko po to, aby mógł tworzyć coraz to nowsze i lepsze gry.

Bartek to bardzo bystry i twórczy chłopak. Jesteśmy pod dużym wrażeniem jego umiejętności w tak młodym wieku. Zobaczyliśmy w nim duże zaangażowanie i pasję. Widać, że mimo młodego wieku wie, co chce robić w przyszłości i udoskonalać swoje umiejętności. Zawsze będziemy wspierać młodych i zdeterminowanych ludzi, którzy pragną osiągnąć sukces. Mamy nadzieję, że kursy i szkolenia, które mu podarowaliśmy, pomogą mu w doskonaleniu swoich umiejętności, a dzięki profesjonalnej kamerce internetowej będzie mógł nagrywać coraz lepsze materiały o grach.

Bartosz Węsierski, Członek Zarządu Pekao Leasing

 

Warto wspierać młode talenty, jak również szybko rozwijające się branże, którą z pewnością jest gamedev i jego esportowa odnoga. Brawo Pekao Leasing! A Bartoszowi Lenkowi życzymy, aby w przyszłości zawitał do grona naszego flagowego rankingu 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana