...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Piłkarska drużyna rozszerza swoją działalność e-sportową

chongqing wolves

Spółka Fosun Sports, która posiada prawa wizerunkowe angielskiej drużyny piłkarskiej Wolverhampton Wanderers przejmuje slota chińskiej organizacji Chongqing QGHappy grającej w King’s Pro League Arena of Valor.

Przejęcie chińskiej organizacji nie oznacza zastąpienia jej całkowitego wizerunku nowym. Drużyna będzie nosić nazwę Chongqing Wolves i pozostanie reprezentantem regionu Chongqing w południowo-zachodnich Chinach.

Zgodnie z komunikatem, przejęcie QGhappy jest częścią globalnego układu e-sportowego Fosun Sports i stanowi przyśpieszenie rozwoju w branży e-sportowej. Popularne „Wilki” na rynku chińskim są już od roku 2018. W tym czasie utworzyli drużyny w takich grach jak Fifa, Rocket League czy Fortnite. Co więcej, działacze Fosun Sports w zeszłym miesiącu ogłosili przejęcie drużyny Evil Geniuses, co oznacza ich wejście na rynek północno-amerykański.


Autor: 

Adam Daniluk 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF