...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Activision i Blizzard znoszą limit wynagrodzeń w swoich ligach

Activision Blizzard

Esport Observer podają, że cała sprawa dotyczy dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w sprawie antymonopolowych kwestii, jakoby limit wynagrodzeń w tych ligach naruszył ustawę monopolową.

Podatek od salda konkurencyjnego służy jako tzw. „miękki limit”. Polega na tym, że zespoły, które przekraczają ustalony próg pieniężny są opodatkowane, a dochód jest dzielony równo między pozostałe zespoły ligowe. Ma to za zadanie zlikwidować monopol jednej drużyny i o ile takie działanie funkcjonuje już w takich ligach profesjonalnych jak NBA (koszykówka) czy MLB (baseball) prawdopodobnie w ligach Blizzarda i Activision przepisy te były egzekwowane w niewłaściwy sposób. Zmusiło Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych do przeprowadzenia dochodzenia. Zniesienie tych przepisów będzie oznaczało również koniec limitów wynagrodzeń dla zawodników. Władze lig nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.


Autor: 

Adam Daniluk 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF