...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ponad półtora miliona na pomoc osobom po amputacjach – Poland Business Run 2017

Rekordowa liczba ponad 20 tysięcy osób stanęła wczoraj na starcie charytatywnego biegu Poland Business Run. W inicjatywę zaangażowało się aż 8 polskich miast. Jak podaje organizator – Fundacja Poland Business Run łącznie udało się zebrać ponad milion sześćset tysięcy złotych, które trafią do osób po amputacjach kończyn.

20 135, czyli o ponad 4 tysiące więcej niż w roku poprzednim – tylu zawodników wzięło udział w szóstej edycji Poland Business Run. Tegoroczna impreza była rekordowa pod wieloma względami – liczby miast gospodarzy, zebranych środków oraz beneficjantów, którym uda się pomóc.

Oprócz Krakowa, Warszawy, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Wrocławia po raz pierwszy pobiegł również Lublin. Swoje pięcioosobowe sztafety wystawiły 1363 firmy z całego kraju, a event wspierało ponad 1100 wolontariuszy. Wszystko po to, by pomóc osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu. Już wiadomo, że zebrane środki pozwolą na zakup protez i opłacenie rehabilitacji dla co najmniej 66 osób.

Chciałam serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom biegu, organizatorom, sponsorom, partnerom i wolontariuszom. Wczoraj w każdym z miast zalał nas ocean pozytywnej, charytatywnej energii! Udało się zebrać prawie pół miliona złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki temu kolejni podopieczni Fundacji będą mogli naprawdę „stanąć na nogi” i być może pobiec z nami w kolejnej sztafecie – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Uczestnicy biegu o 10:30 wystartowali jednocześnie w 8 miastach, pokonując dystans ok. 3,8 km na osobę. Łącznie jedna drużyna przebiegła 19, a wszystkie razem ponad 77 tysięcy kilometrów! Choć pogoda nie rozpieszczała na starcie pojawiły się tysiące zawodników. Wiele osób, które na co dzień nie biegają, raz w roku zmobilizowało się w szczytnym celu.

Tradycją biegu jest obecność na nim celebrytów i sportowców – w tym roku w evencie wzięli udział m.in. Mateusz Janicki, Maurycy Popiel, Bartłomiej Topa, Przemysław Cypryański, Anna Dereszowska, Antoni Królikowski, Magdalena Soszyńska, Robert Korzeniowski, Tomasz Ciachorowski, Artur Kozłowski, Adrianna Palka, Jan Kliment czy Karolina Gorczyca.

W bieg zaangażowali się również żołnierze, którzy pobiegli dla swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji. W krakowskiej edycji biegu wystartowała 6 Brygada Powietrznodesantowa, natomiast na terenie bazy wojskowej w Kosovie wystartował Kosovo Business Run.

Oprócz środków z opłat startowych, na cele dobroczynne skierowana została również każda złotówka zebrana w akcji „Pomagam bardziej”. Zespoły, które wzięły w niej udział i zgromadziły w danym miesiącu największą kwotę, otrzymały Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez Łukasza Jemioła. Świadczy ona o wyjątkowym zaangażowaniu w niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Poland Business Run organizowany jest już od 6 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie 139 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Choć bieg już się odbył, charytatywna działalność Fundacji Poland Business Run jeszcze się nie kończy – trwa akcja „Wsparcie po Starcie”, w ramach której robiąc zakupy u partnerów akcji, część środków przekazujemy na pomoc podopiecznym Fundacji. Szczegóły na stronie: www.wsparciepostarcie.org.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF