...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w muzeum.

Ephesus Experience Museum wykorzystało zaawansowaną technologię projekcji laserowej DLP firmy Panasonic, aby w innowacyjny sposób ożywić starożytne miasto handlowe Efez, oferując zwiedzającym immersyjne doświadczenie. Położone w historycznie bogatym regionie Selçuk w Turcji, to nowo wybudowane, zrównoważone muzeum, usytuowane w sosnowym lesie na terenie ważnego stanowiska archeologicznego, korzysta z 123 projektorów laserowych DLP Panasonic, aby stworzyć wielozmysłowe, angażujące doświadczenie, które zarówno fascynuje, jak i uczy odwiedzających.

Współczesny cud w historycznym otoczeniu

Starożytny Efez, będący obiektem światowego dziedzictwa UNESCO, był jednym z najważniejszych centrów handlowych w regionie Morza Śródziemnego. Ephesus Experience Museum, należące do Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji oraz zarządzane przez DEM Museums, wzbogaca doświadczenie zwiedzania tego stanowiska archeologicznego. Muzeum zdobyło nagrodę, otrzymując tytuł najlepszego muzeum na tegorocznych US Mondo-Dr Awards, które honorują prestiżowe projekty w sektorze wystawienniczym i hotelarskim na całym świecie. Obiekt ten działa od sierpnia 2023 roku i zyskał już międzynarodową uwagę i reputację.

Ephesus Experience Museum oferuje zwiedzającym wszechstronne poznanie historii Efezu, od jego założenia po szczyt rozwoju jako ważnego ośrodka miejskiego. Zwiedzający, korzystający z przewodnika dostępnego w 17 językach, przemierzają trzy różne sale, zanurzając się w starożytnym mieście za pomocą zaawansowanej technologii audiowizualnej. Muzeum oferuje wielozmysłowe doznania, w tym projekcje 360 stopni, trójwymiarowe pejzaże dźwiękowe oraz efekty atmosferyczne, takie jak mgła i zapachy, które razem tworzą realistyczne, angażujące i edukacyjne doświadczenie.

Transformacyjna Technologia Wizualna

Aby ożywić bogatą historię Efezu, muzeum wykorzystuje 123 laserowe projektory DLP firmy Panasonic, znane ze swojej niezawodności, wyjątkowej jakości kolorów i wysokiej jasności. Te projektory zapewniają wyjątkową jakość obrazu niezbędną do realistycznego i immersyjnego opowiadania historii, które definiuje Ephesus Experience Museum.

Dodatkowo, uproszczone procesy robocze i solidna konstrukcja projektorów, wyposażona w technologię failover, zapewniają minimalne wymagania dotyczące konserwacji oraz stałą wydajność. Zastosowanie różnych obiektywów Panasonic, w tym obiektywów Ultra Short Throw, pozwala na elastyczną instalację i optymalną jakość obrazu bez cieni, co chroni doświadczenie zwiedzających.

W jednej z najbardziej popularnych wystaw, której użyto 90 projektorów DLP Panasonic oraz zaawansowany system dźwiękowy symulują starożytne trzęsienie ziemi, zapewniając zwiedzającym dramatyczne i niezapomniane doświadczenie zanurzenia się w przeszłości.

Projektory Panasonic były kluczowe w realizacji naszej wizji immersyjnego doświadczenia historycznego. Ich niezawodność i jakość pozwoliły nam ożywić historię Efezu w sposób, który zachwyca i edukuje naszych zwiedzających, komentuje Eda Bildiricioglu, CEO DEM Museums.

Globalna Współpraca

Cały projekt, który trwał 26 miesięcy i angażował do 150 ekspertów z całego świata, został ukończony w sierpniu 2023 roku. Współpraca między Panasonic Connect Europe a dystrybutorem i integratorem systemów Astel Profesyonel Goruntu Sistemleri A.S. zaowocowała światowej klasy doświadczeniem muzealnym, wspieranym przez kreację treści przez Marshmallow Laser Feast oraz projektowanie wystaw przez Atelier Brückner.

oLIVE media to butikowa agencja digital, social media i public relations, która powstała z zamiłowania do sztuki komunikowania i rozwijających się nowych mediów. Nad strategiami pracujemy holistycznie. Firma to dla nas nie tylko jej historia, wartości, produkty i usługi czy wizja rozwoju. To przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Tylko kompleksowe prowadzenie działań w tych obszarach, pozwala na strategiczne komunikowanie oraz realizację celów wizerunkowych i biznesowych firmy.

oLIVE media