...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rainbow Six – esportowa gra, która konsekwentnie się rozwija

Rainbow Six

Rainbow Six jest bez wątpienia grą, na którą warto zwrócić uwagę w 2021 roku. Notuje wzrosty popularności, a jednocześnie znacząco stawia na rozwój swoich struktur esportowych. Powstał cały ekosystem, dzięki czemu najlepsze polskie drużyny mogą walczyć na międzynarodowych turniejach.

Jednym z kluczowych turniejów w 2020 roku było Rainbow Six Polish Masters, gdzie kluczowymi partnerami był Logitech oraz HP Omen, a wartość ekspozycji mediowej przekroczyła 5 milionów złotych. Świetnie pokazuje to możliwości dotarcia poprzez esport do szerokiej społeczności graczy.

Sam Ubisoft również bardzo pozytywnie komentuje zdarzenia oraz znaczący rozwój z 2020 roku (https://brief.pl/esport-rainbow-six/) i widzi nadzieję na jeszcze większy rozwój 2021.

Rok 2020 był z pewnością przełomowy dla lokalnych scen w regionie – w tym oczywiście Polski – za sprawą włączenia mistrzostw w cały esportowy ekosystem Rainbow Sixa. Dzięki temu mogliśmy oglądać naszych Mistrzów – Izako Boars – w ramach rozgrywek European Challenger będących przedsionkiem European League.

Ponadto lokalnie udało się zrealizować najdłuższy dotąd cykl rozgrywek, bo trwający niemal 6 miesięcy Rainbow Six Polish Masters, który doczekał się rebrandingu, zmiany formatu rozgrywek na ligowy, pozyskał istotnych partnerów technologicznych jak Omen i Logitech G oraz jako jedyny w regionie EMEA – transmisję na żywo w telewizji linearnej.

Istnieją oczywiście elementy turnieju, które nie były możliwe do zrealizowania w tym roku przez sytuację pandemiczną, wierzę jednak, że w przyszłych edycjach, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa uda się jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność całego projektu – zarówno dla sponsorów, jak i dla fanów Siege’a.

Kamil Ściana, Brand Marketing Manager CEE, Ubisoft

Rainbow Six kontynuuje obraną drogę, czego świetnym przykładem jest zakończony w miniony weekend Rainbow Six Polish Cup Winter 2021, który wygrała drużyna NOX Esports, a w pierwszej czwórce zameldowały się również drużyny Devils.One, Cromcodiles, czy Illuminar Gaming, które w ostatnim miesiącu wkroczyło na scenę tej gry. Kolejne Rainbow Six Polish Masters już wkrótce!

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana