...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Riot Games konsoliduje działania esportowe w Europie

Wydawca League of Legends stara się stworzyć wspólny ekosystem w oparciu nie tylko o kontynent europejski, ale również o region Turcji, Bliskie Wschodu i Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Poprzez uspójnienie struktur możliwe stanie się dalsze rozwijanie produktów esportowych.

Riot Games już wcześniej skonsolidowało działalność swoich europejskich lig esportowych w ramach swojego zespołu esportowego z siedzibą w Berlinie, który obecnie nadzoruje League of Legends European Championship oraz EU Masters. Obowiązki zespołu zostaną teraz rozszerzone o turecką Championship League, League of Legends Continental League z regionu WNP, wszystkie europejskie ligi regionalne i inicjatywy e-sportowe na Bliskim Wschodzie.

Zespół poprowadzi Alberto Guerrero (Director of European Esports), który dołączył do Riot w 2017 roku i został szefem esportu na Europę w 2019 roku. Natomiast Hans Christian Dürr (poprzednio szef esportu dla Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski) będzie pełnił funkcję szefa esportu dla WNP, Turcji i Bliskiego Wschodu.

Riot Games twierdzi, że zmiany z perspektywy gracza lub widza, będą minimalne, a konsolidacja ma zawęzić współpracę między Europą, WNP, Turcją i Bliskim Wschodem w celu dalszego podnoszenia poziomu rozgrywek esportowych.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana