...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Riot zapowiada nowy format turniejów w VALORANT Champions Tour 2022

VCT 2022

Riot Games podzielił się z fanami detalami dotyczącymi nadchodzącego sezonu w VALORANT. Tegoroczny cykl trwa już od stycznia. Długi okres pozwolił firmie na pewno przeanalizować i przebudować format, by był on jak najlepszy.

Riot zachowa podział na trzy poziomy rozgrywek. Zmianom ulegnie forma rozgrywania cyklu VALORANT Challengers. Turnieje tej rangi będą miały teraz otwarte kwalifikacje. Po nich będzie etap ligowy i duży turniej eliminacyjny. Ma to za zadanie wyłonić potencjalnych uczestników w wydarzeniach rangi „Masters”. Zaś turnieje tej kategorii mają wprowadzić drużyny do mistrzostw VALORANT Champions, które w przyszłym roku odbędą się we wrześniu, a nie jak teraz – w grudniu.

VCT 2022 będzie nadal rozwijać zarówno sceny amatorskie, jak i kobiece. Riot planuje zainwestować w nowe ligi krajowe, aby wspierać nową generację gwiazd. Podobnie ma to miejsce w League of Legends, gdzie gracze z lig regionalnych przechodzą do głównej ligi – LEC. Twórcy rozszerzają także cykl Game Changers i planują na nim utworzyć turniej dedykowany kobiecej scenie VALORANTA. Dodatkowo deweloper wprowadza nowy cykl rozgrywek, który odbędzie się już po sezonie zasadniczym.

Riot Games od przyszłego roku jeszcze bardziej chce promować e-sport w swoim FPS-ie. Z tego powodu w kliencie gry pojawi się oficjalny harmonogram rozgrywek.

VCT terminarz
fot. Riot Games

 

Adam Daniluk