...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rozwiązania Business Intelligence – efektywna analiza danych

rozwiązania Business Inteligence - efektywna analiza danych

Większość osób zarządzających współczesnymi biznesami zauważa, że największe problemy z podejmowaniem odpowiednich decyzji związane są z kłopotami z pozyskiwaniem i analizą danych. To sprawdzone informacje umożliwiają diagnozowanie błędów i wdrażanie koniecznych zmian. Niestety, sporządzanie raportów jest nie tylko pracochłonne i kosztowne, ale również obarczone ryzykiem pomyłki. W tej kwestii z pomocą przychodzą narzędzia Business Intelligence, stworzone po to, aby pozyskiwać dane z różnego typu oprogramowania i urządzeń.

Co to jest Business Intelligence?

Rozwiązania Business Intelligence są jednym z fundamentów czwartej rewolucji przemysłowej, w której czasach żyjemy. Chociaż wydaje się, że ich potencjał wykorzystują głównie wielkie koncerny, w rzeczywistości są na wyciągnięcie ręki każdego, również właścicieli mniejszych przedsiębiorstw. Opierają się na hurtowniach danych, w których magazynowane są informacje pozyskiwane z różnych źródeł. W przeciwieństwie do standardowych metod kontroli i analiz dostarczają niezawodnych informacji natychmiast. Decydując się na implementację rozwiązań Business Intelligence, warto zdecydować się na współpracę z doświadczonym kontrahentem, takim jak katowicki Kotrak. Dostawca pomoże dobrać odpowiednie narzędzia i zintegrować je z wykorzystywanymi systemami.

Dwa aspekty pracy

Jedną stroną działania oprogramowania Business Intelligence jest pozyskiwanie danych. System zbiera je z systemów komputerowych używanych w przedsiębiorstwie, wykorzystuje jednak również informacje magazynowane przez różnego typu urządzenia, które są zwykle niedostępne dla użytkowników. Drugim aspektem pracy narzędzi Business Intelligence jest wizualizacja danych. Dzięki tej funkcji możliwe staje się generowanie rozbudowanych raportów, dostosowanych do aktualnych potrzeb i preferencji dowolnego użytkownika. W praktyce umożliwia to błyskawiczne tworzenie różnego typu dokumentów, przeznaczonych zarówno na potrzeby wewnętrzne, jak i zewnętrze oraz dostosowanych do konkretnych wymogów. W razie potrzeby można je z kolei aktualizować w czasie rzeczywistym.

Analiza danych dzięki oprogramowaniu Business Intelligence

Pracownicy większości tradycyjnie zarządzanych firm muszą ręcznie integrować dane pochodzące z wielu źródeł. Jest to nie tylko trudne i monotonne, ale może wiązać się również z popełnieniem błędu, który wpłynie na wiarygodność pozyskanych informacji. Dobrze skonfigurowanie narzędzia Business Intelligence eliminują to ryzyko. Zarówno proces analizy, jak i przygotowywania raportów staje się w pełni automatyczny, a to daje praktycznie nieograniczone możliwości kadrze zarządzającej i osobom odpowiedzialnym za controlling. Dzięki temu w niezwykle łatwy sposób można przygotować materiały umożliwiające efektywne zarządzanie biznesem.

Współpraca z różnymi systemami

Oprogramowanie Business Intelligence wpisuje się w zdecydowanie szerszy zestaw narzędzi, które będą decydowały o przyszłości światowego biznesu. Chociażby z tego względu znakomicie współgra z innymi systemami stworzonymi w celu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Jednym z nich jest ERP przeznaczone do kompleksowego planowania wszystkimi zasobami firmy. Dzięki pracy na jednej, centralnej bazie danych i automatyzacji większości procesów przekłada się to na lepszą kontrolę nad informacjami i pozwala usprawnić ich obieg. W wyraźny sposób przekłada się również na kwestie bezpieczeństwa. Do transformacji cyfrowej warto podejść kompleksowo i przystosować przedsiębiorstwo do funkcjonowania w nowoczesnych warunkach.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF