...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Samsung Forum 2014

Zakrzywione telewizory UHD, aparaty cyfrowe z NFC oraz sprzęt AGD sterowany za pomocą smartfona. Są to główne produkty Samsunga, które mają wprowadzić na rynek europejski nową jakość i rozwiązania technologiczne.

Samsung Forum odbyło się w tym roku w Maladze. Miasto już od kilku tygodni żyło tym wydarzeniem. Informacje o nim pojawiały się na pierwszych stronach lokalnych gazet. Jeden z klubów w centrum miasta zorganizował nawet imprezę dedykowaną Samsungowi (dowiedzieliśmy się o niej z ulotki, na której obok logo klubu widniało logo Samsunga). Nic dziwnego – szacuje się, że w wydarzeniu wzięło udział blisko 3500 osób.

Wielkość ma znaczenie!

Nie można oprzeć się wrażeniu, że zakrzywione telewizory UHD (ultra high definition) będą flagowymi produktami Samsunga w 2014 roku. Jak przekonywali przedstawiciele koreańskiego producenta, rośnie sprzedaż telewizorów o przekątnych powyżej 40 cali. Zdecydowano się również na wstrzymanie produkcji modeli 46 calowych na rzecz tych o dwa cale większych.

Samsung Forum 2014 Malaga

Połączenie zakrzywionego ekranu z UHD ma zapewnić użytkownikowi lepsze doznania. Zakrzywienie przybliża obraz najbardziej oddalony od osi wzroku, co sprawia, że jest on bardziej naturalny. Okazuje się też, że duży telewizor nie wymaga dużego pomieszczenia: 3 do 4 metrów – tyle wynosi optymalna odległość w jakiej powinniśmy się znaleźć od telewizora, aby cieszyć się jakością obrazu, którą daje UHD i krzywizna ekranu.

Samsung przewiduje, że w 2014 roku sprzedaż telewizorów UHD wzrośnie aż o 1300 proc. w porównaniu do roku 2013, a do 2017 sprzedaż przekroczy 3 mln sztuk.

Samsung Dual 3d Samsung Forum

Jeśli kłócisz się z partnerem co oglądać, to powyższy telewizor jest idealnym rozwiązaniem. Możemy dzięki niemu oglądać jednocześnie dwa kanały w 3D, przełączając się pomiędzy nimi za pomocą przycisku na okularach 3D. Niestety telewizor nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

 

Samsung Forum 2014 Malaga

Zbliżają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Samsung spodziewa się z tego powodu wzrostu sprzedaży. Dlatego też część telewizorów wyposażył w „Football Mode”. Dzięki temu trybowi piłkarze będą poruszali się jeszcze płynniej a trawa będzie jeszcze bardziej zielona. Dodatkowo tryb jest w stanie samemu nagrać dla nas skrót meczu wybierając najciekawsze sytuacje na boisku.

Nowa era fotografii

W 1975 roku powstał pierwszy aparat cyfrowy, który zapoczątkował nową erę w fotografii. W 2012 roku Samsung pokazał światu pierwszy aparat z systemem operacyjnym Android oraz 3G. Zapoczątkował tym samym kolejną erę, w której zdjęcia możemy niemal natychmiast przesyłać z aparatu do internetu. Podczas Samsung Forum 2014 mieliśmy okazję sprawdzić jak działa NX30, czyli aparat, który komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą NFC. Pozwala to nie tylko na szybkie przekazywanie zdjęć, ale również sterowanie aparatem zdalnie za pomocą smartfona. Aparat możemy ustawić na statywie, oddalić się od niego i sterować nim za pomocą telefonu (po wcześniejszym skomunikowaniu obu urządzeń przez NFC). Bez problemu możemy też robić zdjęcia, czy ustawiać podstawowe parametry aparatu.

Samsung Forum 2014

Samsung Forum 2014 NX30

Na rynku pojawi się też Galaxy Camera 2, który będzie lżejszy od swojego poprzednika. Będzie też miał pojemniejszą baterię i podobnie, jak NX30 będzie mógł łączyć się z innymi urządzeniami dzięki NFC.

 

Zrób pranie smartfonem

AGD sterowane telefonem powoli wkracza do naszych domów. Samsung przedstawił dwa takie urządzenia. Pierwszym z nich jest pralka WW9000. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji w telefonie mamy możliwość włączenia prania będąc poza domem. Dzięki temu po przyjściu do domu wyjmiemy świeże pranie, które nie będzie czekało na nas godzinami (przy założeniu, że rozpoczynamy pranie przed wyjściem do pracy). Niedługo nastąpi również uwolnienie rynku energetycznego w Polsce. Będzie się to wiązało z wyborem dostawcy energii oraz różnymi stawkami za energię w zależności od pory dnia. Dzięki WW9000 będziemy mogli prać o dowolnej porze i oszczędzać na rachunkach za energię.

Samsung Forum Malaga 2014

Za pomocą smartfona możemy też sterować nowym klimatyzatorem A9000. Dzięki trójkątnej konstrukcji urządzenie pochłania i oddaje więcej powietrza, niż te o prostokątnym kształcie.

PROfesjonalne tablety

Sprzedaż tabletów rośnie kosztem laptopów i komputerów stacjonarnych. Użytkownicy wykorzystują tablety w tym samym stopniu do rozrywki, jak i do pracy. Oba te zadania mają spełniać nowe modele tabletów Samsunga, czyli Galaxy Note PRO i Tab PRO. Szczególnie przydatna może okazać się możliwość podzielenia ekranu pomiędzy 4 aplikacje. Użytkownik może też dowolnie zmieniać ilość miejsca na ekranie, które jest zajmowane przez aktywne aplikacje. Jest na czym poszaleć, ponieważ Galaxy Note PRO możemy kupić nawet z 12,2 calowym wyświetlaczem. Dostępne od lutego będą też mniejsze wersje: 10,1 i 8,4 cala.

Obie wersje (Note PRO wyposażony dodatkowo w obsługę rysika) dorównują parametrami wielu sprzedawanym obecnie na rynku komputerom. Wyświetlacz z 4 mln pikseli, aparat z 8 mln i kamera z 2 mln to kolejne mocne strony nowych modeli. Warto też zwrócić uwagę na bardzo pojemną baterię (do 10 godzin oglądania wideo).

 

Design w parze z użytecznością

Oprócz technicznych możliwości prezentowanych produktów podkreślano również ich nowoczesny wygląd. Telewizor, pralka czy lodówka to element wystroju mieszkania. Dlatego też telewizory Samsunga mają cienkie ramki wokół ekranu, w pralce zastąpiono przyciski panelem dotykowym, a najnowsze odkurzacze wyglądają jak futurystyczne pojazdy. Klienci już nie muszą wybierać pomiędzy eleganckim wyglądem a użytecznością.

 Samsung Forum 2014

Samsung Forum 2014 Odkurzacz

::

Na Samsung Forum pokazano wiele nowości, część z nich możemy uznać za innowacyjne. Należy się spodziewać, że niektóre z nich mogą w przyszłości zmienić nasz styl życia.

Samsungowi udało się też pokazać, że ich portfolio produktów nie kończy się na telefonach i tabletach.

::

PS. nie ujawniono szczegółów na temat Galaxy S5, ale za to możemy spodziewać się w tym roku nowego zegarka Galaxy Gear.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF