...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sierpień w Polsat Games pełen esportowych emocji

W sierpniu fani esportu poznają mistrza Alior Bank Ultraligi. Finały czwartego sezonu flagowej produkcji Polsat Games to tylko jedna z wielu propozycji na najbliższe tygodnie. Dla wielbicieli League of Legends stacja przygotowała też transmisję fazy play-off z rozgrywek LEC oraz EU Masters. Po raz pierwszy do telewizji trafi też gra Teamfight Tactics.

Teamfight Tactics to gra z uniwersum słynnego League of Legends, ale pod kilkoma względami tytuł ten znacząco różni się od swojej starszej siostry. W rozgrywce jednocześnie udział bierze ośmiu graczy, z których każdy tworzy i rozwija swoją własną armię. Potyczki odbywają się w formule „jeden na jednego”, a zwycięzcą zostaje ten, którego armia jako jedyna dotrwa do końca meczu. Polsat Games transmitować będzie turniej The Teamfight Tactics: Galaxies Championship, stanowiący eliminacje Mistrzostw Świata.

Fani League of Legends przez najbliższe tygodnie nie będą mogli narzekać na brak emocji. Dwunastego sierpnia zakończy się czwarty sezon Alior Bank Ultraligi. Tym samym wyłoniony zostanie oficjalny Mistrz Polski oraz stanie się jasne, które zespoły będą reprezentowały krajowe rozgrywki w EU Masters. Polsce przysługują trzy miejsca w tym prestiżowym turnieju. Rok temu ultraligowe ekipy zajęły bardzo wysokie lokaty, kończąc EU Masters na drugim i trzecim miejscu. Także w sierpniu zakończy się faza grupowa europejskiej elity czyli League of Legends Championship Series.  W LEC rywalizuje pięciu Polaków, z których najbardziej znany to Marcin „Jankos” Jankowski, który walczy o obronę tytułu.

Sierpień to także gorący czas dla wielbicieli gier akcji. Na dobry początek Polsat Games przypomni rywalizację w grze Counter Strike: Global Offensive podczas tegorocznej edycji turnieju  Intel Extreme Masters w Katowicach. Z powodu pandemii koronawirusa jedna z najpopularniejszych esportowych imprez Starego Kontynentu po raz pierwszy odbyła się bez udziału publiczności. Nie wpłynęło to jednak na jej poziom esportowy, o czym widzowie będą mogli ponownie przekonać się już w najbliższych dniach. W terminie 18-30 sierpnia oczy wszystkich fanów CS: GO skierowane będą na turniej ESL One. Impreza, która pierwotnie miała odbyć się w Kolonii zostanie rozegrana w całości online. Widzowie Polsatu Games będą mogli na żywo oglądać zmagania graczy z regionów Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych oraz Oceanii. W każdy sierpniowy czwartek coś dla siebie znajdą też wielbiciele Rainbow Six Polish Masters. Najlepsze polskie drużyny walczyć będą w fazie play-off. Transmisje na żywo startują o godzinie 19:00.

Polsat Games intensywnie rozwija swoją ofertę rozrywkową i publicystyczną. W sierpniowych wydaniach magazynu „Faux Paux” gościć będą między innymi krytyk filmowy i pasjonat gier Michał Walkiewicz oraz wykładowca akademicki i game developer Maciej Miąsik. Remigiusz Maciaszek w swojej audycji „Rock w Grach” pochyli się natomiast nad wspomnianym wcześniej Teamfight Tactics, przetestuje najnowszy dodatek do kultowego Fallouta 76 i przypomni słynną grę Mafia II.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF