...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Trendy w kosiarkach 2024 – co nowego na rynku?

Kosiarka to niezbędne urządzenie w każdym ogrodzie. Z pewnością także Ty masz ją w swoim garażu, szopie lub piwnicy. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a to oznacza tylko tyle, że już za kilka tygodni będzie trzeba wyprowadzić ją na zewnątrz i zadbać o przydomowy trawnik. Nie czekaj zatem ze sprawdzeniem, czy Twoja kosiarka jest w pełni sprawna! Korozja, problemy z uruchomieniem czy ogólny zły stan techniczny powinny skłonić Cię do kupna nowego modelu. Warto to zrobić – zwłaszcza że w 2024 roku na rynku pojawiło się sporo świetnych modeli!

Kosiarka spalinowa czy elektryczna – co lepsze?

Chcąc kupić nową kosiarkę, przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepszy dla Ciebie będzie model spalinowy, czy elektryczny? Ten pierwszy jest urządzeniem wyposażonym w – jak sama nazwa wskazuje – silnik spalinowy, zasilany benzyną i olejem. Największą zaletą takiej kosiarki jest duża moc oraz pełna mobilność, umożliwiająca pracę nawet na dużych obszarach.

Swego czasu modele spalinowe cieszyły się bardzo dużą popularnością. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od nich w użytku prywatnym ze względu na trudną obsługę oraz niezbyt ekologiczną specyfikę (podczas pracy do środowiska są emitowane spaliny). Te czynniki sprawiają, że modele tego typu, jak na przykład kosiarka spalinowa od producenta Krysiak, są raczej przeznaczone do użytku profesjonalnego.

Na przeciwległym biegunie znajduje się kosiarka elektryczna – wyposażona w silnik elektryczny i zasilana przy pomocy tradycyjnego przewodu. Lekka, prosta w obsłudze, cicha i ekologiczna znakomicie odpowiada potrzebom współczesnego rynku i doskonale sprawdza się w przydomowych ogrodach. Jej jedynym mankamentem jest ograniczona mobilność – wymagane jest bowiem podłączenie do sieci elektrycznej.

Kosiarka akumulatorowa – czy to hit w 2024 roku?

Jak widzisz, oba przedstawione wyżej modele mają swoje zalety, ale też wady. Pewnym kompromisem, łączącym w sobie najlepsze cechy urządzenia spalinowego i elektrycznego, może być natomiast kosiarka akumulatorowa. To de facto także model elektryczny. Jednak w tym przypadku silnik jest zasilany bezprzewodowo, dzięki wbudowanemu akumulatorowi.

Pełna mobilność, stosunkowo łatwa obsługa, a do tego cicha i ekologiczna praca sprawiają, że trudno znaleźć bardziej kompletne urządzenie niż kosiarka akumulatorowa – Krysiak.pl, renomowany sklep ze sprzętem ogrodniczym, upatruje w niej wręcz hitu sprzedażowego w 2024 roku. Wydaje się, że faktycznie urządzenia tego typu mogą być odpowiedzią na potrzeby, oczekiwania i wymagania współczesnych klientów, którzy z jednej strony dysponują sporymi (często kilkoma) działkami, a z drugiej – nie są obojętni na degradację środowiska naturalnego.

A skoro już o firmie Krysiak mowa… w asortymencie tego sklepu znajdziesz wiele modeli, które w ostatnich miesiącach cieszą się dużą popularnością. Możemy tu wspomnieć choćby o kosiarce 4garden AM3422S czy Texas LMZ5800.

Najważniejsze aspekty przy wyborze kosiarki – na co zwrócić uwagę?

Firm oferujących wysokiej jakości kosiarki akumulatorowe jest oczywiście więcej, masz więc duży wybór. Najważniejszej jest to, byś wiedział, czym kierować się podczas dokonywania zakupu. Biorąc pod uwagę oczekiwania większości klientów oraz specyfikę urządzeń akumulatorowych, polecamy przede wszystkim modele, które mają następujące cechy:

  • dobry, wydajny akumulator – jednym z największych mankamentów kosiarek akumulatorowych przez długi czas były słabe akumulatory, które umożliwiały jedynie krótką pracę na jednym ładowaniu. Urządzenia z dwiema bateriami o pojemności 4Ah umożliwią Ci jednak nawet kilkugodzinną pracę;
  • regulacja wysokości koszenia – trawniki przycięte niemal do ziemi na wielu działkach odchodzą w zapomnienie. Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieco wyższa trawa „chroni” przed upałem, ponieważ odczuwalna temperatura jest na takich trawnikach mniejsza. Nieco wyższe źdźbła to także wsparcie „ogrodowego” ekosystemu, co jest ważne dla osób żyjących w duchu „eko”. Warto zatem wybrać kosiarkę z 6-stopniową regulacją wysokości koszenia, która pozwoli Ci przyciąć trawnik dokładnie tak, jak chcesz.

Kosiarka elektryczna, akumulatorowa lub spalinowa – kup ją w sklepie Krysiak

Interesujących modeli jest oczywiście więcej, niż te wskazane przez nas. Jeśli chcesz kupić model akumulatorowy lub interesuje Cię kosiarka elektryczna w sklepie Krysiak.pl, z pewnością znajdziesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania!

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF