...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Valve ustala zasady Dota Pro Circuit na sezon 2021/22

Dota_Pro_Circuit

Valve poinformowało o tym, jak będzie wyglądać terminarz rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Będą zmiany w formacie Dota Pro Circuit (DPC).

Dota Pro Cicuit to profesjonalny system rozgrywek turniejowych Dota 2. Zadebiutował w roku 2017. Celem DPC jest wyłonienie drużyn, które pojadą na turniej The International, który jest najważniejszym turniejem Dota 2.

Sezon DPC trwa niecały rok. Rozpoczyna się na jesień i kończy latem. Od teraz każdy sezon będzie składał się z trzech turnusów, wcześniej były one dwa. Pojedynczy turnus składa się z turnieju ligi regionalnej i turnieju typu major. Każda liga regionalna oferuje zwycięskim drużynom uczestnictwo w Majorze, który jest turniejem eliminacyjnym.

Cały system opiera się na zdobywaniu punktów DPC. Po zakończeniu trzech turnusów, dwanaście drużyn, które zdobędą wystarczającą liczbę punktów DPC mają zagwarantowany udział w The International. Drużyny, które nie uzyskają wystarczającej liczby punktów, mają szansę na awans z kwalifikacji regionalnych. Po ich zakończeniu rozpoczynają się zwieńczające sezon mistrzostwa.

Adam Daniluk