...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wybuch wulkanu w centrum miasta – immersyjna wystawa 
BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”

Początek listopada będzie dla Warszawy okresem szczególnych anomalii pogodowych. Mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się zorzy polarnej, a na ich weekendowe plany może wpłynąć wybuch wulkanu. Wszystko za sprawą multisensorycznej wystawy w Artbox Experience na terenie warszawskiej Fabryki Norblina, zainspirowanej najnowszą serią popularno-naukową BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”, której telewizyjna premiera odbędzie się 7. listopada.

Egzotyczne zjawiska pogodowe w samym centrum miejskiej dżungli? Tego jeszcze nie było! 

W dniach 4-5 listopada 2022 r. przenieśliśmy naszych odbiorców do innego świata. Magiczne oblicze zorzy polarnej, pierwotna siła morskich fal, rozświetlające nieboskłon rozładowania atmosferyczne, czy destruktywne i oszałamiające wybuchy wulkanów to spektakle zwykle dostępne dla szczęściarzy lub ryzykantów.  Dzięki multimedialnej wystawie BBC Earth przybliżymy się do nich tak, jak często mogą to zrobić tylko obiektywy kamer. 

Wydarzenie było zainspirowane najnowszą serią BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”. Materiał uchwycony przez filmowców BBC został przekształcony na multisensoryczne widowisko łączące obraz i dźwięk. Odwiedzający będą mieli bezprecedensową szansę doświadczyć wspaniałości i potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska. 

Opiekę nad wystawą objęła kuratorka Marta Grytczuk na co dzień związana z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. 

Koncepcja wystawy koncentruje się wokół doświadczenia niemożliwego. Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji video i ścieżki dźwiękowej, przedstawić tytułowe zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół – zauważa Marta Grytczuk. 

Więcej o samych zjawiskach przyrodniczych można dowiedzieć się z programu „Zjawiskowa Ziemia”, którego premiera odbędzie się na kanale BBC Earth 7 listopada o godz. 19:55. Nowy odcinek co tydzień w poniedziałek o tej samej porze.

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z:

Aleksandra Lipecka 

a.lipecka@gardenofwords.pl 

INFORMACJE DODATKOWE


O programie „Zjawiskowa Ziemia” 

Planeta Ziemia jest ogromną sceną, na której rozgrywają się niesamowite widowiska przyrodnicze. Występują one tylko wtedy, gdy odpowiednim czasie i miejscu nastąpi połączenie ziemskich żywiołów i zjawisk atmosferycznych. Teraz, dzięki najnowszym odkryciom badaczy oraz zaawansowanym technikom filmowania możemy z bliska podziwiać te zapierające dech w piersiach spektakle.
W czterech odcinkach naukowcy wyjaśniają mechanizmy powstawania tak fenomenalnych zjawisk naturalnych jak zorza polarna, błyskawice, wybuchy wulkanów oraz megafale. Zarejestrowanie ich
na potrzeby programu wymagało od operatorów pomysłowości, np. zainstalowania specjalistycznych kamer na skuterach wodnych pokonujących gigantyczne fale u wybrzeży Portugalii, skierowania dronów wprost do krateru wulkanu w Gwatemali czy zapewnienie sprzętu zdolnego w zwolnionym tempie nagrać błyskawicę rozciągającą się na tysiące kilometrów nad Arizoną. Zawiłości naukowe kryjące się za tymi zjawiskami są równie fascynujące, co one same. Czasem trzeba je zobaczyć,
by w nie uwierzyć! 

Premiera serii „Zjawiskowa Ziemia” (eng. Spectacular Earth, 4 odcinki)
od poniedziałku 7 listopada, o godz. 19:55 na kanale BBC Earth

O BBC Earth

Kanał BBC Earth jest skierowany do ludzi ciekawych świata, którzy pragną go w pełni zrozumieć
oraz czują się jego nieodłącznym elementem. BBC Earth prezentuje piękno otaczającego
nas wszechświata i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przybliża widzów do nieujarzmionej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu. 

Sebastian Nowak