...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wywiad z Wolfgangiem Dockerill, pomysłodawcą innowacyjnych meetingów 'Geneza Biznesu’

LENTRE (1)

Rozmawiamy z Wolfgangiem Dockerill, biznesmanem z pomorza, pomysłodawcą innowacyjnych spotkań "Geneza Biznesu". Już 21 maja otworzy on kolejne spotkanie, którego gościem honorowym oraz prelegentem będzie Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Ma Pan duże doświadczenie biznesowe. Czy to ono wpłynęło na pomysł organizacji spotkań Genezy Biznesu?

Ideą Genezy Biznesu są meetingi, które mają na celu utworzenie forum podczas którego zainteresowane osoby mogą spotykać się, rozmawiać, a przede wszystkim poznać bliżej prelegentów: prelegentów nieprzypadkowych, prawdziwe osobowości biznesu. Jednocześnie mogą czerpać wiedzę z takich spotkań. To bardzo inspirujące doświadczenie.

Sądzę, że wybór prelegentów nie jest przypadkowy. Czym się Pan kieruje w wyborze?

Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy Prezydenta Lecha Walęsę, ponieważ jest człowiekiem, który posiada wiele cech charakteryzujących ludzi biznesu: charyzmę, poczucie humoru, wierność zasadom, akceptowanie ryzyka – a to tylko kilka o których wspominam. Nie istnieje tylko jedna droga do sukcesu. Między innymi dlatego chcemy kontynuować spotkania w przyszłości. Pragniemy przedstawić więcej niesamowitych ludzi biznesu. Nie ukrywam, że w większości będą do osoby o różnych osobowościach i drodze do sukcesu.

„Sukces w biznesie” jest tematem drugiego spotkania. Co Pan uważa za swój największy sukces?

Cóż… moim największym sukcesem przezwyciężenie przeszkód, które napotkałem na swojej drodze, w swoich własnych przedsiębiorstwach.

Geneza Biznesu to niezwykle innowacyjny pomysł. Do tej pory w Trójmieście nie pojawiały się wydarzenia biznesowe o zasięgu ogólnokrajowym. Czy jest Pan także pomysłowym przedsiębiorcą w biznesie? 

Zawsze starałem się omijać „główną drogę”. Gdy patrzę wstecz na moją historię widzę zrealizowane pomysły i rozwiązania. Marketing, reklama, psychologia – to wszystko fascynuje mnie do dziś.

Jaką rolę pełni wg Pana kreatywność w biznesie?

Kreatywność: rozpoznana i dobrze zarządzana – posuwa świat do przodu! Bycie kreatywnym jest o wiele ważniejsze niż kopiowanie. Kopia zawsze pozostanie tylko kopią.

Organizacja takiego wydarzenia musi być niezwykle trudna, ale pierwsze wydarzenie okazało się sukcesem. Jak przebiegają przygotowania do kolejnej odsłony?

Nasze pierwsze wydarzenie biznesowe oczywiście uzyskało wiele pozytywnych komentarzy. Duże zainteresowanie i wstępne zapytania motywują nas do dalszej pracy. Jestem przekonany, że kolejny meeting również okaże się hitem. Głównie ze względu na moc magnetyczną i elokwencję doskonałego mówcy – Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Tym razem będzie Pan z jednym z trzech mówców. Jaką wiedzą chce się Pan podzielić z uczestnikami?

Chciałbym przekazać, iż biznes za granicami czasem  przeradza się w niespodziewane ryzyko. Nierzadko wszystkie poczynione przez nas plany muszą być korygowane, zmieniane w zależności od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Drugi temat jaki chciałbym poruszyć to pokora, która jest niezwykle potrzebna w dzisiejszych czasach. Należy pamiętać, że mimo iż sukcesy przychodzą szybko nie warto „podrywać się z ziemi zbyt szybko”. Pokora w biznesie pełni istotną rolę , również w jego rozwoju.

Z jakimi ludzmi lubi Pan współpracować? Kto według Pana jest dobrym partnerem w bizesie?

Chyba większość ludzi pragnie pracować z zaufanymi ludźmi. Ja również. Znalazłem zaufanego partnera w biznesie.

A co daje Panu satysfakcję w życiu?

Zbilansowane życie, satysfakcjonująca praca i pełen wrażeń czas wolny. A ciąg dalszy? Nastąpi.

 

Więcej informacji o Genezie Biznesu znajdą Państwo na: www.entrevilles.pl


Autor: 

Monika Leśniak

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF