...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

x-kom AGO ESL Mistrzem Polski w Counter-Strike: Global Offensive

x-kom AGO

Weekend pełen esportowych emocji zakończył się szczęśliwie dla drużyny x-kom AGO, która pokonała 2:0 rewelację 22. sezonu ESL Mistrzostw Polski, zespół HONORIS. x-kom AGO zgarnia lwią część z puli 50 tysięcy złotych, tytuł ESL Mistrza Polski w CS:GO oraz awans do ESL National Championships Global Playoff. Na tej imprezie, która odbędzie się pod koniec maja, ośmiu zwycięzców rozgrywek krajowych ESL powalczy o bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Cologne 2021 lub przepustkę na IEM Summer.

Popularne Jastrzębie już po raz trzeci stanęły na najwyższym stopniu podium ESL Mistrzostw Polski. Mimo pewnych kłopotów w fazie zasadniczej, x-kom AGO pokazało pazur i w play-offach nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa.

Pierwsza mapa, Inferno, to prawdziwy dreszczowiec i pokaz umiejętności obu drużyn. Początek spotkania należał do HONORIS, które poczuło się dość pewnie przy wyniku 9:3. Ta pewność nie trwała jednak zbyt długo, gdyż Jastrzębie w fantastycznym stylu doprowadziły do wyrównania 10:10, a później otarły się o zwycięstwo przy wyniku 15:14. Na to jednak przyszło im jeszcze poczekać, gdyż HONORIS doprowadziło do dogrywki. Finalnie mapa Inferno padła łupem x-kom AGO przy stanie 19:16.

Mapa Nuke, mimo niezłego początku dla podopiecznych Roberta „mSr-a” Pieńkowskiego okazała się klasycznym przykładem teatru jednego aktora. x-kom AGO zdominowało zagubionego rywala i druga część spotkania zakończyła się wynikiem 16:6. Mimo porażki, drużyna HONORIS pokazała, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi – a przypomnijmy, że był to ich debiutancki sezon.


Źródło: ESL

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF