...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

1 na 3 polskich rodziców niezadowolny z kariery dziecka w pielęgniarstwie [BADANIE]

pielęgrniarstwo

Z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy MoneyTransfers.com, platforma porównawcza, oferująca bezpieczne i przejrzyste usługi finansowe, chce oddać cześć swojej globalnej sieci klientów.

W świetle corocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, MoneyTransfers.com przeanalizowało wyniki badań YouGov’s latest survey into Professional Perceptions (badania YouGov nad postrzeganiem zawodów). Na potrzeby badań zapytano 22,000 uczestników czy byliby zadowoleni jeśli ich dziecko wybrałoby konkretną ścieżkę zawodową.

Spośród zebranych przez MoneyTransfers.com odpowiedzi, 33% polskich rodziców odpowiedziało, że nie byłoby zadowolonych, gdyby ich dziecko chciało zostać pielęgniarką czy pielęgniarzem. Jest to najwyższy odsetek negatywnych odpowiedzi spośród 16 krajów, biorących udział w badaniu (podobnie jak w przypadku kariery w nauczaniu, gdzie jest to 29%).

pielęgniarstwo badanie 1
Źródło: MoneyTransfers.com

Dodatkowo, MoneyTransfers.com stwierdziło, że tylko czterech na dziesięciu polskich rodziców (38%) wsparłoby swoje dzieci, gdyby wybrały one pielęgniarstwo jako ścieżkę kariery. Jest to najniższy wynik odnotowany w Europie, ustępujący jedynie Meksykowi (37%) i Chinom (30%).

pielęgniarstwko badanie 4
Źródło: MoneyTransfers.com

Dla porównania, respondenci z Wielkiej Brytanii uznali pielęgniarstwo za najbardziej szanowany zawód wśród wszystkich zawodów. MoneyTransfers.com jako firma mająca siedzibę w Wielkiej Brytanii, z zainteresowaniem przeanalizowała powody tak znacznej różnicy w opiniach Brytyjczyków i Polaków.

Pielęgniarstwo badanie 2
Źródło: MoneyTransfers.com

Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, w Polsce na 1000 mieszkańców przypada tylko 5 pielęgniarek, co jest piątym najniższym wskaźnikiem wśród wszystkich krajów OECD. Polski system zdrowotny cierpi na niedobór personelu, co przekłada się na warunki pracy, i czego skutkiem wtórnym jest właśnie negatywny stosunek do pielęgniarstwa jako zawodu. Z tego też powodu rodzice mogą nie chcieć, by ich dzieci podążały taką ścieżką kariery.

pielęgniarstwo badanie 3
Źródło: MoneyTransfers.com
pielęgniarstwko badanie 5
Źródło: MoneyTransfers.com

W przeciwieństwie do polskiej, w marcu 2021 roku brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) odnotowała wzrost poparcia społecznego, a 72% społeczeństwa uznało, że uważa usługi NHS za usługi dobrej jakości. MoneyTransfers.com wywnioskowało, że ta zmiana postrzegania opinii publicznej skłoniła brytyjskich rodziców do poparcia kariery pielęgniarskiej.

MoneyTransfers.com, jako platforma porównawcza, ściśle współpracuje z klientami, którzy wysyłają środki pieniężne do i z Polski, bez względu na ich zawód czy sytuację finansową. Mimo iż firma została założona w Wielkiej Brytanii, jej zasoby ogóle służą klientom na całym świecie, a wszystkie usługi MoneyTransfers.com są dostępne również w języku polskim. Już dziś zapraszamy do sprawdzenia ich porównywarki i dowiedzenia się, jak można zaoszczędzić pieniądze na następnym międzynarodowym przelewie pieniężnym.


Źródło: MoneyTransfers.com

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF