...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

100 tys. Tesli dla upadłego Hertza

Jeszcze kilka miesięcy temu Hertz jedna z największych sieci wypożyczalni samochodów składała wniosek o upadłość. Dziś jednak składa największe zamówienie na samochody w historii branży. I to nie byle jakie samochody, dokładnie chodzi o Tesle model 3

W jaki sposób firma będąca na skraju bankructwa przeprowadza tak ogromne transakcje? Najprawdopodobniej wszystko dzięki interwencji funduszy inwestycyjnych Knighthead Capital i Certares Management. Postanowiły one zainwestować w Hertz niemałe sumy, według nieoficjalnych informacji zakup floty Tesli kosztować będzie 4,2 miliarda dolarów. Firma ma zapłacić za samochody cenę rynkową bez żadnych zniżek. Jest to kolejny bezprecedensowy aspekt tej sytuacji.

Jednak wygląda na to, że najwięcej zyskała na tym firma Elona Muska, która po ogłoszeniu zamówienia zaliczyła ponad 12% wzrost na giełdzie i tym samym po raz pierwszy dołączyła do elitarnego grona 6 spółek, które przekroczyły wartość biliona dolarów. Tym samym sprawiając, że sam Musk wrócił na pozycje najbogatszego człowieka świata i niewiele mu brakuje, aby zostać pierwszym, który osiągnie pułap 300 miliardów dolarów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF