ACTINA przywraca modę na granie na komputerach stacjonarnych

ACTINA

2020 rok zapamiętamy bardzo długo. W branży gier był również rokiem przełomowym o czym świadczą znaczące wzrosty oglądalności gier na takich platformach jak Twitch czy Youtube Gaming. Rośnie nam liczba oglądających, rośnie nam również liczba graczy. Wydaje się, że teraz jest idealny moment na zakup komputera stacjonarnego.

Gry potrafią dostarczyć niezapomnianych emocji, potrafią odstresować, ale również zintegrować. W czasach pandemii esportowe gry multiplayer dają namiastkę spotkań i pozwalają na rozmowę ze znajomymi podczas odprężającej rozgrywki.

Mamy w Polsce wielu fanów XBOXa, czy PlayStation, natomiast zgodnie ze statystykami i tradycyjnym powiedzeniem „Polska PC’tami stoi”, najlepszą i najbardziej uniwersalną platformą do grania jest zdecydowanie komputer stacjonarny.

To właśnie na komputerze stacjonarnym wspólne granie ze znajomymi online jest najprostsze i daje największe możliwości. Wystarczy zainstalować program do komunikacji głosowej taki jak TeamSpeak czy Discord, umówić się ze znajomymi i rozpocząć zmagania w ulubionej grze. Czy to będą tytuły bardziej esportowe jak Counter-Strike, League of Legends, czy też Call of Duty Warzone – czy też te bardziej nostalgiczne z Age of Empires, czy Unreal Tournament na czele.

Na dobrej jakości komputerze, można zrelaksować się również grając w pojedynkę – na przykład w Cyberpunk 2077, który na dobrych komputerach chodzi wyśmienicie (czego nie można powiedzieć o konsolach poprzedniej generacji).

Wybór komputera nie jest sprawą prostą. Główną uwagę przykuwa karta graficzna, procesor i pamięć RAM, ale nie można również zapominać o solidnych fundamentach – płyta główna, dysk twardy, zasilanie i chłodzenie. Wszystkie te elementy powinny być ze sobą kompatybilne, aby współpracować i uzyskać maksimum ich możliwości. Ważna jest również niezawodność i trwałość. Nie zapominajmy również o wyglądzie.

fot. ACTINA SPC

ACTINA łączy wszystkie te cechy i jest liderem w branży komputerów stacjonarnych. W nowych liniach komputerów SPC oraz PBA wszystko ze sobą idealnie współgra, tak abyś Ty mógł sobie spokojnie grać bez obawy o problemy techniczne, czy spadki wydajności.

Wszystkie komputery ACTINA są dokładnie testowane, a w razie jakichkolwiek problemów bardzo szybko reaguje ich serwis gwarancyjny.

O ich jakości niech świadczy wybór komputerów ACTINA przez wiele znaczących organizacji w branży esportowej – z zespołem PACT, czy K1CK na czele. Do tego ACTINA jest głównym partnerem technologicznym ESPOT, miejsca które ma potencjał aby stać się gamingowym sercem Warszawy.

fot. Strefa gamingowa w ESPOT

Moją uwagę szczególnie przykuły uwagę komputery z serii SPC. Są w przystępnych cenach i łączą w sobie wydajność z eleganckim wyglądem. Już tańsze modele, których ceny kształtują się w okolicach 3000zł świetnie sobie poradzą z wszystkimi najnowszymi grami, podczas gdy najmocniejsze wersje  oparte o najnowsze procesory AMD Ryzen i karty graficzne Radeon RX 5700 XT są prawdziwymi bestiami wydajności. Komputery można kupić na przykład w sklepie Sferis

No to co – myszki w dłoń i wkraczamy do gry? To w końcu świetna zabawa!

 

 

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana