...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Algorytmy: granica między wirtualną a codzienną rzeczywistością została już dawno przekroczona

Czy algorytmy przejmują władzę nad życiem codziennym? Jak wpływa to na życie przeciętnego człowieka? Kiedy straciliśmy kontrolę nad własnymi działaniami?To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzi będą poszukiwać uczestnicy II Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji TechSpo'18: Władza algorytmów?, która odbywać się będzie 20 i 21 września na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Inicjatywa TechSpo to organizowane przez Wydział Humanistyczny AGH interdyscyplinarne forum spotkań i dyskusji nad najważniejszymi zjawiskami dziejącymi się na styku technologii i społeczeństwa:

    • algorytmizacją,
    • sztuczną inteligencją,
    • projektowaniem interfejsów i interakcji z technologią,
    • rzeczywistością wirtualną i hybrydową
    • rolą maszyn w tworzeniu kultury.

– Zakładamy, że złożoność i dynamika świata jest fascynującym wyzwaniem poznawczym, które wymaga nieszablonowych analiz i spojrzenia z wielu perspektyw. Interesuje nas współczesny świat oraz społeczeństwo,a także problemy, które wpływają na jego kształt. Badamy nowe technologie, z których codziennie korzystamy i które zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się czy pracujemy. Dlatego chcąc połączyć ze sobą te dwa światy i pokazać, że są one komplementarne, stworzyliśmy konferencję TechSpo Zapraszamy więc do formułowania śmiałych i dobrze osadzonych w najnowszych badaniach diagnoz, rekomendacji i idei. – definiują koncepcję wydarzenia jego organizatorzy.

W tegorocznym programie, czyli TechSpo’18 przewidzianych jest 70 wystąpień naukowców, badaczy, praktyków, ludzi biznesu i aktywistów, w tym 2 panele dyskusyjne, 4 wystąpienia plenarne i 6 warsztatów praktycznych.

Integralnym elementem TechSpo jest też przestrzeń wystawiennicza praktycznych rozwiązań firm i zespołów naukowych. Uczestnicy będą mogli przetestować technologie skanu 3D i druku 3D, doświadczyć wrażeń dotykowych kształtów generowanych przez ultradźwięki, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z chatbotem i robotem emocjonalnym.

W trakcie warsztatów praktycznych będzie można nauczyć się, jak projektować interfejsy i roboty, analizować dane – zarówno te z mediów społecznościowych, jak i na potrzeby user experience, czy też tworzyć innowacje metodą design thinking.

Szczegółowy program konferencji: http://techspo.agh.edu.pl/program/

Wstęp: wolny

***

Miejsce konferencji:

AGH, dokładne informacje: http://techspo.agh.edu.pl/wazne-informacje/miejsce/

Partnerzy:

Krakowski Park Technologiczny

Akademia Fact-Checkingu

TechSoup Europe

PTS Kraków

Demagog

Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne

FuRBS

Laboratorium Techno-Humanistyki UW

Od A do końca Internetu

3DGENCE

TECHMO

LEKTA

Stanusch Technologies

Sponsorzy:

LEKTA

Stanusch Technologies

Patronat:

Konferencja pod Honorowym Patronatem J. M. Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie;

IEEE

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW

Polskie Towarzystwo Socjologiczne

Polskie Towarzystwo Edukacji Medialnej

Patronat medialny:

TVP3 Kraków

dlaStudenta.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF