„Tygodnik Powszechny” i Audioteka łączą siły. Bo najlepsze teksty powinno być słychać!


Audioteka dla każdego

Audioteka znana z zamiłowania do dobrych historii wciąż szuka inspiracji i nawiązuje współpracę z najlepszymi twórcami. „Tygodnik Powszechny” od lat wyróżnia się czułym i obiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość, oferując swoim Czytelnikom rzetelne i wnikliwe dziennikarstwo.

Podkast Powszechny, czyli pierwszy podkast realizowany przez redakcję „Tygodnika Powszechnego”, cieszy się niezmiennie sporą popularnością wśród słuchaczy Audioteki – znajduje się w gronie dziesięciu najchętniej słuchanych podkastów w aplikacji!

Na święta „Tygodnik Powszechny” postanowił połączyć siły z Audioteką, aby przygotować wyjątkowe audio wydanie świątecznego numeru specjalnego „Tygodnika Powszechnego” – „Święto spotkania”.

„Tygodnik” zawsze chce towarzyszyć swoim Czytelnikom, a dzięki wersji do słuchania – najpierw podkasty, teraz także wybór artykułów i audiobookowe wydania specjalne – może Państwu towarzyszyć także przy tych wszystkich czynnościach, które zajmują nam czas, ale głowę pozostawiają wolną: od przemieszczania się po zmywanie. „Tygodnik” w wersji audio to nasza odpowiedź na zabieganie i brak czasu, którego wszyscy doświadczamy – a może nawet po trosze bunt przeciwko temu. Ale nie tylko o wygodę tu chodzi – także o wszystkich Państwa, którzy nie mogą czytać z powodu choroby czy problemów ze wzrokiem. Wreszcie, słowo mówione jest najbardziej naturalną dla ludzi formą komunikacji – pozwalającą znajdować wspólny język, budować zrozumienie i więzi. Cieszymy się, że technologia pozwala nam wreszcie towarzyszyć Państwu także i w ten sposób.

Michał Kuźmiński, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika”

Ponad 14-godzinne wydanie specjalne będzie dostępne w Audiotece od środy 23 grudnia, bezpłatnie dla subskrybentów Audioteka Klub i w cenie 22 zł dla pozostałych słuchaczy.

To dla nas wielka przyjemność wspierać „Tygodnik Powszechny” w docieraniu do szerszego grona odbiorców i współuczestniczyć w nagrywaniu tak wartościowych treści. Podkast „Tygodnika” cieszy się dotychczas dużym zainteresowaniem słuchaczy Audioteki. Jestem przekonany, że gdy zaoferujemy kolejne nagrania, dostępne wyłącznie w naszej aplikacji, one także przyciągną uwagę naszych użytkowników. Zarówno „Tygodnik Powszechny”, jak i Audioteka tworzą treści najwyższej jakości, dlatego cieszymy się że ta współpraca pomiędzy naszymi redakcjami tak dobrze się rozwija.

Arkadiusz Seidler, członek zarządu ds. wydawniczych w Audiotece

Na początku 2021 r. Audioteka i Tygodnik Powszechny wspólnie zaproponują słuchaczom i czytelnikom zupełnie nowy format – wybór najciekawszych artykułów z wydania drukowanego w wersji audio.

Wybór ten będzie dostępny wyłącznie w aplikacji Audioteki, bezpłatnie dla subskrybentów Audioteka Klub. Pierwsze odcinki publikowane będą od stycznia 2021 r.


Źródło: informacja prasowa Tygodnika Powszechnego 

 

 


Arkadiusz SeidleraudioAudioiteka KlubAudiotekaAudioteka klubBłażej KuklaBriefcontent audioGazetaMarcin BemeMichał KuźmińskipodcastyRedaktor Naczelny Tygodnika Powszechnegorzetelne źródło informacjistickytreści audioTygodnik Powszechny