...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Co zrobić, aby kupić tańsze ubezpieczenie OC i AC?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz oszczędzić na zakupie OC i AC? Poniżej przedstawiamy pięć niezawodnych sposobów na tańsze ubezpieczenie!

Po pierwsze: porównuj oferty w porównywarce OC, AC

Porównywanie ofert na OC i AC od różnych ubezpieczycieli jest bardzo dobrym sposobem, aby sporo zaoszczędzić! Co więcej, ofert ubezpieczeniowych wcale nie musisz porównywać ręcznie. Wystarczy, że masz dostęp do internetu, a także dane, na podstawie których szukasz ubezpieczeń i chwilę czasu. Porównywarka OC, AC pomoże Ci wyszukać najkorzystniejsze oferty. Narzędzie to pokaże Ci oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i zaoszczędzi Twój czas, ponieważ nie musisz wypełniać wielu formularzy. Uważnie przejrzyj to, co zaoferuje Ci porównywarka i wybierz najkorzystniejszą ofertę na OC i AC.

Po drugie: sprawdzaj oferty w kalkulatorze OC i AC

Po znalezieniu najkorzystniejszej oferty w porównywarce OC i AC możesz zrobić następną, bardzo przydatną rzecz, mianowicie – skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego! Jak on działa? Kalkulatory internetowe działają w obrębie jednego towarzystwa ubezpieczeniowego i pokazują wyliczenia z udziałem produktów dostępnych tylko u tego jednego ubezpieczyciela. Nawet jeśli jesteś przywiązany do jednego ubezpieczyciela, pamiętaj, że porównywarka ubezpieczeń OC i AC pod adresem https://porownywarka-oc-ac.pl/ poda Ci kilkanaście wyników konkurencji.

Po trzecie: wybieraj optymalny model samochodu

Wybór modelu, roku produkcji, dotychczasowego przebiegu (jeśli kupujesz samochód używany), ale również pojemność silnika i liczba koni mechanicznych mają wpływ na to, jakie OC zaproponuje Twój ubezpieczyciel. Powyższe parametry mogą sugerować towarzystwu ubezpieczeniowemu, jaki styl i sposób jazdy zazwyczaj prezentujesz. Szybkie, nowe samochody z dużą liczbą koni mechanicznych są najczęstszym wyborem kierowców, którzy preferują szybszą jazdę. Taki sposób jeżdżenia przyczynia się do częstszych kolizji i wypadków na drodze, co z kolei wpływa na podniesienie wysokości składki OC przez ubezpieczyciela.

Po czwarte: ubezpieczaj w korzystnych pakietach

Jak dobrze ubezpieczyć samochód? Zaopatrując się w pakiet ubezpieczeń, np. OC i AC lub AC i assistance, możesz spodziewać się sporych zniżek na ubezpieczenie OC, AC dla Twojego samochodu. Zazwyczaj jest tak, że ubezpieczyciel oferuje korzystne zniżki nawet w sytuacji, gdy masz u niego wykupione ubezpieczenie inne niż komunikacyjne, np. na mieszkanie. Zatem zawsze warto powiedzieć swojemu ubezpieczycielowi, z których produktów z jego oferty korzystasz.

Po piąte: wybieraj to, co jest Ci naprawdę potrzebne

Szeroki zakres ubezpieczenia samochodu jest jak najbardziej wskazany, jednak kupując takie ubezpieczenie, sprawdź dobrze, czego dokładnie ono dotyczy. Przykładowo, ubezpieczenie szyb jest bardzo ważne, ponieważ chroni od straty finansowej na wypadek zdarzenia, na które nie masz wpływu. Ale zastanów się, czy jest Ci potrzebne np. ubezpieczenie bagażu, jeśli nigdy takiego nie wozisz w swoim bagażniku! Zaoszczędzone w ten sposób środki możesz przeznaczyć na wykupienie ubezpieczenia opon, ponieważ w tym przypadku nigdy nie przewidzisz, co może wydarzyć się na drodze!

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF