...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czym jest ubezpieczenie na życie i dlaczego warto je mieć?

ubezpieczenie

Kochasz swoją rodzinę, dbasz o nią i chcesz jej zapewnić bezpieczną przyszłość? Rozważ zakup ubezpieczenia na życia. Dzięki temu w razie Twojej śmierci bliscy otrzymają środki, dzięki którym będzie ich stać na godne życie. Dowiedz się, jaką polisę wybrać.

Ubezpieczenie na życie – gwarancja bezpieczeństwa

Ubezpieczenie na życie to polisa, która gwarantuje zabezpieczenie finansowe dla Twojej rodziny w przypadku Twojej śmierci. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych. Z roku na rok rośnie świadomość Polaków odnośnie do ubezpieczeń. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zabezpieczenie na przyszłość nie tylko siebie, ale też dla swojej rodziny. Sen spędza nam z powiek myśl, że gdy nas zabraknie, nasi bliscy mogą zostać bez środków do życia.

Podejmując decyzję o zakupie polisy, zapewnisz komfort sobie i swojej rodzinie. Będziesz miał pewność, że gdy Ciebie zabraknie, sytuacja materialna Twoich bliskich nie pogorszy się i będzie ich stać na godne życie, realizację marzeń oraz pasji. Aby kupić indywidualne ubezpieczenie na życie, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszelkie formalności możesz załatwiać przez internet. Ubezpieczenie na życie online ma w swojej ofercie większość renomowanych ubezpieczycieli.

Dla kogo ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie może wykupić niemal każdy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Musisz jednak liczyć się z tym, że im będziesz starszy i bardziej schorowany, tym warunki ubezpieczenia będą gorsze. Wpływ na cenę ubezpieczenia ma m.in. jego zakres i Twój styl życia. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne bądź masz ryzykowną pracę, musisz liczyć się z wyższą składką. Podobnie będzie w przypadku osoby starszej i schorowanej. W tej sytuacji suma ubezpieczenia okaże się niższa. 

W zależności od swoich potrzeb i warunków masz do dyspozycji ubezpieczenia:

  • terminowe, 
  • bezterminowe,
  • na życie i dożycie. 

Każde z nich gwarantuje Twoim bliskim wypłatę środków w razie Twojej śmierci. Co więcej, ubezpieczenie terminowe oraz na życie i dożycie może stanowić lokatę kapitału. W tym przypadku, jeśli w trakcie umowy nie dojdzie do Twojej śmierci, otrzymasz wpłacone środki z powrotem. Sam wybierasz termin, na jaki się ubezpieczasz, i sumę ubezpieczenia. 

Do osób, których z racji wieku lub stanu zdrowia nie obejmuje ubezpieczenie terminowe, skierowane jest ubezpieczenie bezterminowe. Warunki tego typu ubezpieczenia zazwyczaj są gorsze. Zaletą jest ograniczona do minimum dokumentacja i niewielkie ryzyko odmowy przez ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie na życie – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zweryfikuj oferty renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych pod kątem swoich potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętaj, że cena nie powinna być kluczowym aspektem przy wyborze polisy. Wpływ na nią mają m.in.: Twój wiek, stan zdrowia, zakres ubezpieczenia oraz wykluczenia. Wszelkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji, znajdziesz w ogólnych warunkach umowy poszczególnych polis. 

Staraj się wybierać usługi znanych i renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych z doświadczeniem na rynku. Dzięki temu unikniesz problemów z wypłatą środków. W razie problemów i wątpliwości do Twojej dyspozycji są doradcy ubezpieczeniowi, którzy pomogą Ci dokonać wyboru.


Źródło: nn.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF