...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

David Beckham współwłaścicielem organizacji esportowej

Guild Esports to nowa organizacja esportowa z siedzibą w Londynie, która ma skupiać się na wyszukiwaniu i rozwoju młodych talentów w esporcie. Chce wykorzystywac tradycyjny model akademii sportowych do wyszukiwania najzdolniejszych graczy, w celu ich późniejszego trenowania i rozwoju.

Organizacja na początku swojej działalności skupi się na grach FIFA, Fortnite oraz Rocket League.

David Beckham, znany z piłkarskich występów w Realu Madryt, czy Manchesterze United objał pakiet 11,7% akcji przy inwestycji na poziomie 480 000 funtów.

 

Przez całą moją karierę pracowałem z najlepszymi zawodnikami na świecie i doskonale wiem ile pasji i poświęcenia trzeba włożyć, aby osiągnąc najwyższy światowy poziom. Determinacja napędza młodych adeptów esportu, a w Guild Esports chcemy stworzyć nowy standard wspierania zawodników. Zaangażujemy się w pielęgnowanie i rozwój młodych talentów poprzez znane systemy szkoleniowe. Z całym zaangażowaniem będę pomagał zespołowi Guild Esports się rozwijać.

David Beckham

Organizacja ma nadzieję zmienić podejście młodych zawodników do treningów esportowych i stawia na wzorce sportowe. Podobne wartości na polskim rynku reprezentuje AGO Esports, zarządzane przez Jakuba Szumielewicza, związanego wcześniej z Legią Warszawa.

https://www.instagram.com/p/CB2hYEBBTAw/

Beckham jest kolejnym celebrytą związanym ze sportowym światem, który decyduje się na wejście w esport

Romain Grosjean, kierowca Formuły 1 z simracingową organizacją R8G Sim Racing Team

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana