...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESE Entertainment partnerem marketingowym Porsche Esports Sprint Challenge Poland

Porsche Esports Sprint Challenge Poland to oficjalne Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie. Kierowcy rywalizują w wirtualnych samochodach Porsche Cayman GT4 Clubsport. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Motorowego, jej organizatorem i promotorem jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Partnerem marketingowym pierwszej edycji mistrzostw została organizacja esportowa ESE Entertainment.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że logo organizacji ESE pojawi się na samochodach marki Porsche oraz torach w grze Assetto Corsa, na których rywalizować będą najlepsi polscy simracerzy .

Konrad Wasiela, CEO ESE Entertainment

Strategicznym partnerem projektu została marka Porsche, która silnie związana jest z motorsportem i rywalizacją sportową. Marka Porsche w przeszłości organizowała już między innymi globalne zawody Porsche Esports Supercup.

Kryzys pandemii koronawirusa i związane z nim ograniczenia przyspieszyły jednak rozwój tej formy rywalizacji motorsportowej. Porsche zawsze cechowała odwaga w przecieraniu nowych szlaków, dlatego cieszymy się, że możemy być patronem nowej imprezy w kalendarzu motorsportowym w naszym kraju .

Marek Sworowski, dyrektor marketingu Porsche Polska

Simracing to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin esportu, od ponad 2 lat wspierana jest przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA), która współpracuje z wydawcami gier wyścigowych oraz zachęca lokalne organizacje do wspierania rywalizacji esportowych. Przełomową decyzją FIA było uznanie rywalizacji w grach wyścigowych, jako jednej z dyscyplin w których członkowie FIA mogą organizować zawody w randze mistrzostw kraju. Używamy określenia Digital MotorSport, bo tak oficjalnie określana jest rywalizacja esportowa w grach wyścigowych. Strategia FIA związana z promocją i rozwojem Digital Motorosportu realizowana jest w Polsce przez Polski Związek Motorowy, który jako jeden z  pierwszy z członków FIA (239 organizacji zrzeszonych) ogłosił Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie.

Kierowcy od dawna wykorzystują symulatory w swoich treningach. Jednak dziś, dla Polskiego Związku Motorowego, esport staje się kolejną, samodzielną dyscypliną. Cieszymy się, że możemy połączyć światową legendę motoryzacji, jaką jest Porsche, z liderami branży esportu, jakimi są Ragnar Simulator oraz ESE Entertainment.

Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego

Celem działań realizowanych przez ESE Entertainment jest przede wszystkim promocja wydarzenia, w którym po raz pierwszy simracer otrzyma oficjalny tytuł Mistrza Polski i zostanie zaproszony na oficjalną Galę Polskiego Związku Motorowego podsumowującą sezon w motorsporcie, na której medale i wyróżnienia otrzymują najlepsi zawodnicy rywalizujący w dyscyplinach motorowych i cyklach organizowanych przez Polski Związek Motorowy.

Do promocji wydarzenia ESE Entertainment pozyskało partnerów mediowych wydarzenia, takich jak onet.pl oraz radio sportowe Weszło.FM. W ramach współpracy z onet.pl realizowana będzie kampania reklamowa promująca wydarzenie. Radio Weszło.FM, we współpracy z ekspertami z ESE Entertainment, przygotowało dedykowaną projektowi audycję pod nazwą Wirtualny Pit Stop (#wirtualnypitstop). Audycja w całości poświęcona będzie rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w ramach Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Fot. ESE Entertainment

Zaangażowanie ESE Entertainment w projekt Porsche Esports Sprint Challenge Poland wynika przede wszystkim ze strategii organizacji, która zakłada realizację projektów esportowych oraz gamingowych, w ramach których łączymy świat wirtualnej rywalizacji ze światem rywalizacji sportowej . Potwierdzeniem słuszności naszej wizji jest bardzo duża popularność dyscypliny w okresie pandemii. Ze względu na brak możliwości rywalizacji w klasycznym motorsporcie, w zawodach simracingowych startowało wielu kierowców Formuły 1 czy innych prestiżowych cyklów wyścigowych .

Michał Mango, Head of Strategy ESE Entertainment

Rywalizacja w ramach Porsche Esports Sprint Challenge Poland potrwa do września 2020 roku. Składa się z 6 rund rywalizacji, z których dwie rozegrane zostaną na polskich torach – Silesia Ring i Tor Poznań. Pomimo, iż stawką cyklu wyścigów jest tytuł Mistrza Polski, to rywalizacja ma charakter otwarty i udział w niej może wziąć każdy. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF