Kolejna edycja Esports BAR + Americas
Już po raz drugi jesteśmy patronem mediowym jednej z najciekawszych konferencji o branży esportowej.
Co nowego w Esports BAR + Americas?
Edukacja. Rozwój osobisty. Zawody przyszłości. To grupy zagadnień które najlepiej opisują aktualne trendy i tematy które będą poruszane na tegorocznej amerykańskiej odsłonie konferencji.
Ostatnie lata pokazują obiecujący rozwój w zakresie edukacji w dziedzinie esportu zarówno w USA, jak i w Europie. Uniwersytety w Ameryce Północnej oferują stypendia, celebryci coraz częściej inwestują w esport o czym pisałem tutaj. Nie dotyczy to jedynie rozrywkowej strony esportu. Gwiazda NBA Tony Parker otworzył własną akademię esportową we Francji, w Polsce również powstają już kierunki studiów jak choćby Esports Business Management w Warszawskiej Szkole Bankowej. Kierunek ten wspierany jest przez biznesowych weteranów polskiego esportu Krzysztofa Stypułkowskiego i Krzysztofa Kubickiego założycieli Fantasy Expo.
Esport ma ogromny potencjał. Już teraz można rozpoznać cechy, predyspozycje i umiejętności potrzebne do budowania kariery w branży. Szansa na taką karierę a wraz z nią nabywanie nowych kompetencji mogą być ogromnymi motywatorami dla następnych pokoleń. Żyjemy w niepewnych i trudnych czasach dla nastolatków którzy muszą przecież planować swoją przyszłość niezależnie od ograniczeń spowodowanych pandemią.
Światowe systemy edukacyjne zostały w ostatnich miesiącach zmuszone do korzystania z Internetu. Czy to może być punkt zwrotny w sposobie nauczania w ogóle? Czy szerokie korzyści płynące z rozwoju technologii, ale przede wszystkim szybkiej adaptacji młodzieży zostaną w porę dostrzeżone i wykorzystane?
Z pewnością jest to interesujący temat w dla światowych liderów branży i będzie się przewijał podczas największych wydarzeń esportowych B2B, takich jak tegoroczny Esports BAR + Americas. Konferencja będzie pierwszym w pełni internetowym wydarzeniem z serii e-sportowych spotkań biznesowych Esports BAR.
Dynamiczny rozwój edukacji może się nie udać bez wsparcia biznesu. Stare powiedzenie mówi, że “innowacje zawsze wyprzedzą regulacje” więc dzięki markom i instytucjom, które koncentrują się na rozwijaniu umiejętności związanych z grami i kodowaniem, być może esport będzie mógł zaoferować studentom wyjątkową okazję do zbudowania solidnych umiejętności akademickich i przygotowania następnego pokolenia do nowego życia zawodowego.
Nie tylko celebryci i biznes wspierają obecność esportu w edukacji. Dzieje się to oddolnie za sprawą społeczności graczy, zawodników i widzów. Przecież esport to nie tylko zawodowe granie w gry. To cały wielki przemysł z innymi atrakcyjnymi ścieżkami kariery otwartymi dla przyszłych pracowników branży esportowej, od początkujących programistów po wyspecjalizowanych prawników i dziennikarzy, a także analityków i marketerów, jest wiele powodów do zmotywowania studentów do rozważenia możliwości dalszej i wyższej edukacji.
Jesteśmy bardzo ciekawi wystąpień. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową wydarzenia.
Spędziłem 20 lat w reklamie i marketingu. Założyłem, rozwinąłem i sprzedałem agencję kreatywną, prowadziłem własny coworking, po drodze angażowałem się w startupy. Promuję polską kulturę w azji poprzez sztukę filmową i content telewizyjny. Od 2017 roku jestem związany z BRIEF. W 2017 roku przeprowadziłem rekonstrukcję redakcji oraz digitalizację wydawnictwa na BRIEF.PL. W 2020 roku ruszył nowy serwis BRIEF ESPORTS którego jestem wydawcą. Od 2010 roku jestem związany z rynkiem startupów w Polsce. Jestem mentorem startupowym. Współtworzę wraz z Grzegorzem Kiszlukiem największy i najstarszy Polski ranking kreatywności aplikowalnej – 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Jestem fanem i propagatorem esportu i gamingu jako narzędzia komunikacji marketingowej.