...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Faktoring – nie taki wilk straszny, jak go malują. Zobacz, dlaczego warto z niego skorzystać, prowadząc małą firmę

Prowadzisz małą firmę i korzystasz przede wszystkim z własnego kapitału? Rozważ sięgnięcie po zewnętrzne formy finansowania, np. faktoring. To nowoczesne rozwiązanie skierowane nie tylko do korporacji, ale również do mniejszych przedsiębiorstw. Dowiedz się, jak może wspomóc funkcjonowanie twojej firmy.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie, zostaniesz przeniesiony na stronę reklamodawcy, gdzie będziesz mógł zapoznać się z konkretną ofertą na produkt lub usługę. Klikając w linki afiliacyjne nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę redakcji brief.pl i naszą niezależność.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Faktorów, po III kwartale 2018 roku liczba klientów zainteresowanych usługami faktoringowymi wyniosła 16,2 tys. Są wśród nich także małe przedsiębiorstwa, które poszukują dogodnych form finansowania bieżącej działalności.

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa, która polega na wykupieniu przez firmę faktoringową (faktora) nieprzeterminowanych należności wynikających z faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu przedsiębiorstwo (faktorant) otrzymuje pieniądze na długo przed uregulowaniem należności przez kontrahentów. Efekt? Faktoring przyczynia się do skrócenia cyklu rotacji pieniędzy, co pozwala faktorantowi swobodnie nimi dysponować.

Poznaj zalety faktoringu

To, że korzystasz przede wszystkim z własnego kapitału, nie stanowi przeszkody do sięgnięcia po nowoczesne usługi finansowe. Faktoring przynosi wiele korzyści – i to na kilku płaszczyznach jednocześnie.

  • Przewaga konkurencyjna

Korporacje zgłaszają się do ciebie z propozycją współpracy, jednak wymagają faktur z odroczonym terminem płatności? Wcale nie musisz odmawiać – nawet jeśli obawiasz się zatorów płatniczych. Faktoring pozwoli ci przystać na takie warunki, dzięki czemu zyskasz sporą przewagę konkurencyjną i nowe zlecenia

  • Zachowanie płynności finansowej

Dwoisz się i troisz, aby zachować płynność finansową bez konieczności zaciągania np. kredytów obrotowych? Postaw na faktoring, a unikniesz zamrożenia środków w fakturach i przestaniesz się obawiać zachwiania równowagi finansowej. Jeszcze w dniu zgłoszenia faktury w systemie możesz otrzymać pieniądze i swobodnie nimi dysponować.

  • Lepsze warunki współpracy z dostawcami

Twoja firma wcale nie musi być potężnym przedsiębiorstwem, aby móc współpracować z dostawcami na dogodniejszych warunkach. Z pomocą przychodzi faktoring. Dzięki uzyskanym wcześniej pieniądzom możesz uregulować swoje zobowiązania przed terminem, a tym samym zdobyć większe zaufanie dostawców, co pozwoli wynegocjować jeszcze większe rabaty lub korzystniejsze warunki dostaw.

Faktoring – jak zacząć?

Jeśli chcesz wykorzystać potencjał drzemiący w tej nowoczesnej formie finansowania, zacznij od wyboru faktora świadczącego usługi dla małych przedsiębiorstw. Taką możliwość zapewnia m.in. Idea Money, kierując swoją ofertę do firm rozliczających się bezgotówkowo na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności. Branża i wielkość nie mają znaczenia – faktoring dostępny jest zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i start-upów czy przedsiębiorstw z sektora MŚP – nawet w wygodnej i przejrzystej formie abonamentu!

Faktoring na korzystnych warunkach dla firm proponuje także Coface

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF