...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gigantyczne przejęcie w branży gier mobilnych

T2 & Zynga

Połączenie Take-Two oraz Zynga poskutkuje stworzeniem jednego z największych studiów gamingowych na świecie. Producenci mają w portfolio gry na wszystkie popularne platformy dla graczy.

Firmy poinformowały o chęci połączenia wczoraj wieczorem, a cała operacja ma trwać 12 najbliższych miesięcy. Zynga wyceniana jest na blisko 13 miliardów dolarów. Take-Two w zamian za każdą akcję firmy zapłaci 3,50$ i przekaże swoje akcje o wartości 6,36$, wydając w ten sposób 12,7 miliardów dolarów. W efekcie ceny akcji Zynga wzrosły o 40%, a Take-two spadły o około 12%.

Dzięki przejęciu wydawca takich produkcji jak GTA V, Cywilizacja V czy Kerbal Space stanie się jednym z największych graczy na rynku.

Według wyliczeń, dzięki fuzji firma zaoszczędzi około 100 milionów dolarów rocznie po pierwszych dwóch latach niezbędnych na integracje. Otworzy to również drzwi deweloperom z Zynga na stworzenie mobilnych wersji gier dziejących się w uniwersach takich produkcji jak GTA czy Red Dead Redemption 2.

Strauss Zelnick, CEO Take-two wskazuje na dynamiczny rynek gier mobilnych i chęć wykorzystania fuzji do rozwoju w tym kierunku.

Równocześnie jest to koniec pewnej epoki. Zynga zajmuje się tworzeniem gier przeglądarkowych, a następnie mobilnych od 2007 roku i stoi za takimi produkcjami jak Farmville które swego czasu napędzało gaming na Facebooku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF