...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

GRID pozyskuje 10 mln USD na dalszy podbój rynku gamingu i esportu

GRID

GRID Esports, platforma dostarczająca w czasie rzeczywistym dane z rozgrywek gamingowych, zamknęła właśnie rundę inwestycyjną w której pozyskała 10 mln USD od międzynarodowych inwestorów wyspecjalizowanych w branży gier i esportu. Współzałożycielem i głównym udziałowcem spółki jest fundusz Tar Heel Capital Pathfinder.

  • GRID Esports to wiodący dostawca danych z turniejów esportowych i rozgrywek gamingowych. Współpracuje z organizatorami najważniejszych wydarzeń, wydawcami kluczowych tytułów gier i drużynami esportowymi na całym świecie.
  • Opracowana przez GRID technologia umożliwia pozyskiwanie i przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Daje to zupełnie nowe możliwości ich wykorzystania i monetyzacji oraz budowania zaangażowania fanów i graczy.
  • Spółka pozyskała właśnie 10 mln USD finansowania w Serii A od wiodących międzynarodowych inwestorów finansujących projekty z branży gamingu i esportu.
  • GRID jest spółką portfelową Tar Heel Capital Pathfinder, który zainwestował w nią w formule venture buildingu. Fundusz pozostaje jednym z głównych udziałowców spółki.

GRID Esports, platforma dostarczająca dane z rozgrywek gamingowych i turniejów esportowych, zamknęła właśnie rundę inwestycyjną Serii A pozyskując 10 milionów dolarów. W potencjał spółki uwierzyli międzynarodowi inwestorzy z Alinea Capital i Bumble Ventures, specjalizujący się w projektach z zakresu gamingu, iGamingu oraz technologii, a także gwiazda futbolu amerykańskiego JuJu Smith-Schuster, znany ze swoich inwestycji i zainteresowań esportowych.

Współzałożycielem i jednym z głównych udziałowców GRID jest fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder, który również wziął udział w tej rundzie.

Platforma GRID dostarcza na żywo najwyższej jakości dane z rozgrywek gamingowych, czyli informacje o wszystkich zdarzeniach mających miejsce w grze, takich jak działania podejmowane przez graczy, postępy czy sukcesy (zdobycie broni, przejście lub zwycięstwo w kolejnych etapach, itp.). Spółka współpracuje z organizatorami turniejów esportowych i wydawcami gier, którym oferowana technologia daje nowe możliwości budowania zaangażowania graczy i widzów oraz monetyzacji pozyskiwanych danych, np. poprzez budowanie nowych produktów powiązanych z rozgrywką.

GRID
Źródło: GRID

Dotychczas przetwarzanie takich danych wiązało się z szeregiem wyzwań. Innowacyjna technologia GRID rozwiązuje te problemy, otwierając nowe możliwości rozwoju dla całej branży.

Moritz MaurerRok 2020 był rokiem wzrostu dla całego rynku, w tym również dla GRID. Do grona organizacji wykorzystujących naszą technologię dołączyli kolejni kluczowi gracze tego ekosystemu. Udało nam się rozszerzyć listę wydarzeń, które obsługujemy oraz bazę klientów. Zdobyta przewaga technologiczna pozwala nam wyznaczać nowe standardy w świecie danych esportowych. Oferujemy wydawcom gier i organizatorom turniejów możliwość pełnego wykorzystania ich potencjału.

Moritz Maurer, CEO i założyciel GRID

GRID rozpoczął działalność w 2018 roku dzięki wsparciu funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który zainwestował w spółkę w modelu venture buildingowym, stając się jej współzałożycielem. W ramach udzielonego wsparcia fundusz udostępnił spółce m.in. gotowe do działania zespoły deweloperskie. Dzięki temu GRID uruchomił swoją platformę jeszcze w tym samym roku, wchodząc na rynek w trakcie FaceIt London – topowych zawodów w Counter Strike: Global Offensive. Niedługo potem rozpoczął współpracę z organizatorami kolejnych znanych turniejów; FLASHPOINT oraz WePlay.

Technologia opracowana przez GRID daje zupełnie nowe możliwości wykorzystania i monetyzacji danych esportowych. To rewolucyjna zmiana z perspektywy drużyn, organizatorów turniejów i wydawców gier. Jesteśmy dumni mogąc wspierać GRID od samego początku w rozwoju produktu, który wywiera realny wpływ na przyszłość esportu.

Arkadiusz Seńko, partner zarządzający Tar Heel Capital Pathfinder

Po zaledwie trzech latach od startu platforma dysponuje rozwiązaniami umożliwiającymi pozyskiwanie danych ze wszystkich kluczowych tytułów gier, a w gronie jej partnerów znajduje się większość organizacji odpowiedzialnych za najważniejsze turnieje esportowe.

Jesteśmy pod wrażeniem tak szybkiego sukcesu Moritza i jego zespołu, którzy sprawili, że GRID już teraz jest liderem rynku. Wierzymy, że ich niezrównana wiedza o świecie esportu i troska o najwyższą jakość świadczonych usług wpłynęły na dotychczasowe osiągnięcia spółki i przyniosą kolejne sukcesy w przyszłości.

William Hattle, portfolio manager i partner w Alinea Capital

Na początku 2020 r. GRID z sukcesem wszedł na rynek amerykański, gdzie rozwija działalność m.in. w obszarze zakładów esportowych.

W świecie esportu GRID znacznie wyprzedził tempo rozwoju podobnych rozwiązań dla sportu tradycyjnego. Zamierzamy blisko współpracować ze spółką, aby ten trend podtrzymać. Trzon zespołu tworzą branżowi weterani, którzy na bazie swoich unikatowych umiejętności i miłości do gier zbudowali niezwykle silny biznes. Chcemy pomóc zespołowi jeszcze bardziej przyspieszyć i umocnić się na pozycji zdecydowanego lidera rynku danych esportowych.

Carsten Salling, reprezentujący Bumble Ventures

Pozyskane finansowanie posłuży GRID m.in. do dalszego podboju branży esportu na rynkach globalnych i w USA.


Źródło: GRID Esports

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF