...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak wybrać najlepsze konto w banku? 5 wskazówek dla poszukujących!

Jak wybrać konto osobiste? Zacznij od podstaw Jakie jest najlepsze konto bankowe? Przede wszystkim dostosowane do Twoich potrzeb. Dlatego, zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku, zastanów się, do czego jest Ci potrzebny taki produkt. Następnie zacznij analizować dostępne oferty na rynku pod kątem podstawowych parametrów, takich jak rodzaj konta bankowego czy opłaty i prowizje. Wybierz odpowiedni […]

Jak wybrać konto osobiste? Zacznij od podstaw

Jakie jest najlepsze konto bankowe? Przede wszystkim dostosowane do Twoich potrzeb. Dlatego, zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku, zastanów się, do czego jest Ci potrzebny taki produkt. Następnie zacznij analizować dostępne oferty na rynku pod kątem podstawowych parametrów, takich jak rodzaj konta bankowego czy opłaty i prowizje.

  1. Wybierz odpowiedni rodzaj konta

Banki oferują różne rodzaje rachunków – począwszy od tych oszczędnościowych, poprzez walutowe, skończywszy na opcjach premium. Jeżeli chcesz mieć pod kontrolą swoje wydatki, a także potrzebujesz miejsca, do którego będzie trafiać Twoja wypłata, konto osobiste będzie dla Ciebie idealną opcją.

  1. Sprawdź opłaty i prowizje

Czymś, na co musisz zwrócić uwagę zaraz po wyborze rodzaju konta bankowego, są opłaty i prowizje. W końcu nie chcesz, aby bank pobierał kilku złotych za każdą wypłatę z bankomatu lub polecenia zapłaty, prawda? Dlatego też podczas porównywania różnych ofert bankowych sprawdź koszty prowadzenia rachunków. Większość instytucji finansowych np. za otwarcie konta i przelewy wewnętrzne oraz zewnętrzne nie pobiera opłat. Inaczej może być w przypadku m.in. karty płatniczej.

Niektóre banki wprowadzają różne ograniczenia wiekowe, wiąże się to często z różnymi opłatami. Przykładem może być konto studenckie kierowane do osób pomiędzy 18. a 25. rokiem życia, które może być tańsze niż konto dla osób powyżej 26 roku życia.

 

Chcesz otworzyć nowy rachunek? Najciekawsze oferty kont bankowych znajdziesz na: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta

Jakie powinno być konto w banku? Przede wszystkim – praktyczne!

Szukasz najlepszego konta bankowego? W takim razie postaw na ofertę, która ułatwi Ci wejście w świat e-bankowości oraz mobilnych płatności zbliżeniowych. Przed Tobą kilka kolejnych wskazówek, czym powinno wyróżniać się nowoczesne konto osobiste i na jakie jego funkcje należy zwrócić uwagę.

  1. Postaw na konto bankowe z aplikacją mobilną

Dlaczego warto otworzyć konto bankowe z dostępem do aplikacji mobilnej? Ze względu na to, że dzięki niej będziesz mieć łatwy dostęp do swoich finansów i to bez konieczności odwiedzania banku. To wygodne rozwiązanie, jeżeli lubisz mieć na oku swoje wydatki. Pamiętaj jednak, że aplikacja musi być intuicyjna i łatwa w obsłudze, a także pozwalać na wprowadzanie różnych spersonalizowanych ustawień (np. dotyczących sposobu logowania się do bankowości mobilnej).

  1. Przekonaj się, czy konto ma jakieś dodatkowe usługi

Oczywiście konto bankowe ma pomóc Ci w zarządzaniu Twoimi finansami, ale może pełnić zupełnie inne funkcje. Przykładem może być funkcja, która ułatwia zbieranie oszczędności. To idealna propozycja dla osób, które chcą zbudować swoją poduszkę finansową. Inną równie ciekawą opcją jest możliwość korzystania z internetowego kantoru banku, w którym zdecydujesz się otworzyć konto. Dzięki niemu bez problemu wymienisz pieniądze na obcą walutę (jak choćby euro, dolary czy funty) po lepszym kursie niż w tradycyjnym kantorze.

  1. Sprawdź, czy konto pozwala na płacenie zegarkiem lub telefonem

Chcesz zacząć płacić zegarkiem lub telefonem? W takim razie musisz sprawdzić, czy Twoje konto bankowe i dedykowana do jego obsługi aplikacja umożliwiają korzystanie z Google Pay (w przypadku telefonów z Androidem) lub Apple Pay (jeżeli korzystasz ze smartfona z iOS). Z mobilnymi płatnościami zapłacisz za zakupy bez konieczności wyciągania karty płatniczej lub gotówki. Wystarczy przyłożyć swoje urządzenie do terminala płatniczego i gotowe!

Chcesz otworzyć nowe konto bankowe? Pamiętaj, że powinno ono odpowiadać na wszystkie Twoje potrzeby. Nieciekawe i archaiczne oferty odsuń na bok – postaw na nowoczesny rachunek osobisty, dzięki któremu zarządzanie finansami stanie się czystą przyjemnością!

 

Artykuł sponsorowany

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF